RX 6600 sistem APU ekran kartını kullanıyor

Ali alkurt

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar 4650G PRO işlemcili sisteme RX6600 ekran kartını taktım lakin hala işlemcideki ekran kartınmı kullanıyor yardımcı olabilirsi misiniz?

Görüntü çıkışını ekran kartından mı alıyorsunuz yoksa anakart üstündeki görüntü çıkışlarından mı?

Hayır BIOS'tan herhangi bir işlem yapmadım ama Aygıt Yöneticisi'nden dahiliyi devre dışı bıraktım.
BIOS'dan harici ekran kartını seçin, anakartınız ne bilmediğim için tam şuradan yaparsınız diyemiyorum, birde monitör çıkışını ekran kartına bağlayın onunla çok bir alakası yok fakat böylesi daha sağlıklı.

Ekran görüntüsünü ekran kartından alıyorum kullandığım anakart MSI B450M-A Pro Max.
MSI olması güzel oldu, bendede olduğu için nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini biliyorum.

Kontrol etmeniz gereken kısım şurası hocam, BIOS'a girdikten sonra ;

Settings > Advanced > Integrated Graphics Configuration > İnitate graphic adapter > buradan "PEG" olanı seçmeniz lazım.

BIOS menüsüne girmek için bilgisayarı açarken del tuşuna sürekli bas çek yapmanız gerekiyor, girmezse diğer tuşlar olan F2 ve sanırım F10 tuşlarını deneyebilirsiniz. Bilgisayarı açtıktan sonra basmak için beklemeyin o yeri kaçırabilirsiniz ve windows açılır.

Yeni konular

Geri
Yukarı