RX 6600 sistem kasıyor

Gapirkont

Kilopat
RAM
8+8 GB, 3000MHz
SSD veya HDD modeli
500GB M.2, 500GB HDD
Ekran kartı
RX 6600
Anakart
H610M-K D4
İşlemci
i3 12100f
Formattan sonra garip garip sorunlar oluşmaya başladı. Sistem bazen tarayıcıda gezerken bile kasıyor, ekran sanki 60Hz'e düşüyor gibi oluyor. Oyun açılırken sistem yavaşlıyor, fare 30FPS hareket ediyor, oyunlarda yer yer stuttering yaşıyorum. Bu sorunları nasıl çözebilirim? Formattan önce hiçbir sorun yoktu, iki gündür uğraşıyorum kafayı yiyeceğim artık. RTX 2060'la takas etmeyi bile düşündüm kartı ancak sorunun ekran kartından kaynaklandığına emin olmam lazım.

500 GB olan HDD'nin kablolarını söküp deneyebilirsiniz.

Güncelleme yapabilirsiniz. M.2'nin modeli nedir?

Güncelleme yapabilirsiniz. M.2'nin modeli nedir?
Kioxia Exceria 500GB hocam. Sağlık değeri ise bu şekilde;
Kioxia.PNG

Nispeten yeni bir sisteme göre fazla düşmüş gibi duruyor.

Bu sıkıntıları genelde disk yapar. Yoksa sizin sistem böyle takılmaz. BIOS'u da güncelleyip deneyin.

Nispeten yeni bir sisteme göre fazla düşmüş gibi duruyor.

Evet, yaklaşık 7-8 aylık bir sistem ve sağlık değeri %79. Okuma yazma değerleri SSD boşken 1700/1500 civarlarında oluyordu ancak şu an nasıldır bilmiyorum, gerekli olursa test yapabilirim. BIOS güncellemeyi deneyeceğim.

Bu sıkıntıları genelde disk yapar. Yoksa sizin sistem böyle takılmaz. BIOS'u da güncelleyip deneyin.

Hocam Intel ME hakkında bilginiz var mı? BIOS güncellemesini indirecekken altta böyle bir sürücü gördüm, kurmalı mıyım?

Dosya Ekleri

• ME.PNG
    ME.PNG
    33,1 KB · Görüntüleme: 21

Yeni konular

Geri
Yukarı