RX 6600 sistem oyuna girince anında kapanıyor

DeathDay

Femtopat
Daha fazla  
RAM
Corsair Rgb Vengeance Pro 32 gb CL16 3600mhz ram
SSD veya HDD modeli
512 m2 ssd + 2 tb sata ssd
Ekran kartı
RX 6600
Anakart
B450m dragon
İşlemci
Ryzen 5 5600g
Merhaba.

Bilgisayarım oyuna girince oyun açılıyor. Yükleme ekranında ya da oynarken anında kapanıyor. Hata kodu vermiyor. Az önce kapandı yine PC kendini resetledi. Dumpta bir dosya var sebebi nedir?

USB format atıldı temiz driverlar kurulu her şey hazır olmasına rağmen geçmedi sorun devam ediyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba.

Bilgisayarım oyuna girince oyun açılıyor. Yükleme ekranında ya da oynarken anında kapanıyor. Hata kodu vermiyor. Az önce kapandı yine PC kendini resetledi. Dumpta bir dosya var sebebi nedir?

USB format atıldı temiz driverlar kurulu her şey hazır olmasına rağmen geçmedi sorun devam ediyor.

PSU nedir?

Merhaba.

Bende de yakın zamanda böyle bir problem olmuştu ve BIOS Update sonrası düzelmişti eğer eski sürüm BIOS kullanıyorsanız bir deneyin derim.

Merhaba.

PSU yetmiyor büyük ihtimal.

Merhaba 600w 80+ psu kullanıyorum.Sinirden yanlıs iza etmişim.Oyun kapanıyor sadece gpu sıcaklığı 65 geçmiyor.Cpu 75-80 civarı.1-2 kezde pc donup kendini resetledi.

Bende de yakın zamanda böyle bir problem olmuştu ve BIOS Update sonrası düzelmişti eğer eski sürüm BIOS kullanıyorsanız bir deneyin derim.
Bios sürümü 24.02.2022 tarihli daha önce hiç böyle bir problem yokken bi anda başlaması garip geldi açıkcası

Merhaba 600W 80+ PSU kullanıyorum. Sinirden yanlış iza etmişim. Oyun kapanıyor sadece GPU sıcaklığı 65 geçmiyor. CPU 75-80 civarı. 1-2 kezde PC donup kendini resetledi.

BIOS sürümü 24.02.2022 tarihli daha önce hiç böyle bir problem yokken bir anda başlaması garip geldi açıkçası

Bende de bir anda böyle oldu 2021'den kalma BIOS kullanıyordum unutmuşum güncellemeyi. Aniden PC reset atmaya başlamıştı sorun da bulamamıştım BIOS Update sonrası düzelmişti

Merhaba 600W 80+ PSU kullanıyorum. Sinirden yanlış iza etmişim. Oyun kapanıyor sadece GPU sıcaklığı 65 geçmiyor. CPU 75-80 civarı. 1-2 kezde PC donup kendini resetledi.

BIOS sürümü 24.02.2022 tarihli daha önce hiç böyle bir problem yokken bir anda başlaması garip geldi açıkçası.

Hocam bende sizinle aynı sisteme sahibim 5600G B450 anakart ve RX 6600 BIOS güncelleyin neredeyse 2 senelik BIOS kullanıyorsunuz.

Aıda64 ten yük testi yapınca %100 cpuda 99+ dereceleri gördüğümü fark ettim.Ayrıca işlemcim 3.8ghz yerine 4.2ghz de turbo modunda çalışıyordu.BIOS'tan default ayarlara dönüp sistemi tekrar başlattım.4 saattir ultra ayarda forza oynuyorum.Hiçbir problem çıkarmadı.En yakın zamanda da biosu güncelleyeceğim.Usb bulamadım boşta.Teşekkür ederim ilginize.
Hocam bende sizinle aynı sisteme sahibim 5600G B450 anakart ve RX 6600 BIOS güncelleyin neredeyse 2 senelik BIOS kullanıyorsunuz.
Bende de bir anda böyle oldu 2021'den kalma BIOS kullanıyordum unutmuşum güncellemeyi. Aniden PC reset atmaya başlamıştı sorun da bulamamıştım BIOS Update sonrası düzelmişti

Yeni konular

Geri
Yukarı