Çözüldü RX 6600 sistem oyuna girince donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Headlake

Hectopat
Daha fazla  
Yaklaşık 3 ay önce bilgisayar aldım. Önceden sorunsuzken son zamanlarda sıkıntı çıkarmaya başladı. Bazı oyunlara girince donuyor, kapanıyor, kendini yeniden başlatıyor. 2-3 gün önce osu!'ya girerken kapanıyor, kendini yeniden başlatıyordu. Hatta bazen hoparlörden "tırrrrrr" diye bir ses geliyor ve mecburen kasadan reset atmak zorunda kalıyordum. Neyse ki oyunun dosyalarından repair dosyasını bulup sorunu çözmüştüm. Fakat az önce RDR 2'ye girince benzer bir sorun oldu. Girdikten 1-2 dakika sonra oyun dondu. Alt Tab atınca mouse imleci geliyor fakat hiçbir şey yapamıyorum. Hareket ediyor ama hiçbir şekilde oyunu alta alamıyorum veya kapatamıyorum. Yeniden reset atmak zorunda kaldım. Bu sorun nadiren oluyordu fakat son zamanlarda çok sık olmaya başladı. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim?

İşlemci: i3-12100F
Ekran kartı: AMD Radeon RX6600
RAM: 16 GB
Anakart: ASUS Prime H610M-D D4
PSU: FSP Hyper Pro H3-550 550W 80+ Bronze PSU

Çözüm
AMD yazılımına güncelleme geldi. Kurduktan sonra hatayla karşılaşmadım. Düzeldi gibi gözüküyor.
Yaklaşık 3 ay önce bilgisayar aldım. Önceden sorunsuzken son zamanlarda sıkıntı çıkarmaya başladı. Bazı oyunlara girince donuyor, kapanıyor, kendini yeniden başlatıyor. 2-3 gün önce osu!'ya girerken kapanıyor, kendini yeniden başlatıyordu. Hatta bazen hoparlörden "tırrrrrr" diye bir ses geliyor ve mecburen kasadan reset atmak zorunda kalıyordum. Neyse ki oyunun dosyalarından repair dosyasını bulup sorunu çözmüştüm. Fakat az önce RDR 2'ye girince benzer bir sorun oldu. Girdikten 1-2 dakika sonra oyun dondu. Alt Tab atınca mouse imleci geliyor fakat hiçbir şey yapamıyorum. Hareket ediyor ama hiçbir şekilde oyunu alta alamıyorum veya kapatamıyorum. Yeniden reset atmak zorunda kaldım. Bu sorun nadiren oluyordu fakat son zamanlarda çok sık olmaya başladı. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim?

İşlemci: i3-12100F
Ekran kartı: AMD Radeon RX6600
RAM: 16 GB
Anakart: ASUS Prime H610M-D D4
PSU: FSP Hyper Pro H3-550 550W 80+ Bronze PSU
Bu arada oyuna girince sadece oyun donmuyor arkadan discord da ve büyük ihtimal diğer uygulamalar da donuyor ses gidiyor. Az önce RDR'deyken tekrar başıma geldi. Tekrar reset attım.

Bu arada oyuna girince sadece oyun donmuyor arkadan Discord da ve büyük ihtimal diğer uygulamalar da donuyor ses gidiyor. Az önce RDR'deyken tekrar başıma geldi. Tekrar reset attım.

Oyunlarınızı (varsa) farklı bir diske atıp format ayın ve önerilen yani WHQL sürüm driver kurun RX 6600.

BIOS ve Win sürümün nedir ?
Ekran kartını bu şekilde sil ve AMD sayfasından güncel sürücüyü indir yükle.

Yeni konular

Geri
Yukarı