RX 6600 Sistem yükseltme önerisi

E tamam 11K cikiyorsa 16K da cikar herhalde. Butce belirtmemesi yanlis bir sey. Zaten basta 5600+4070 dusundugunu soylemis. Bu ikili en asagi 21.500TL ediyor. 5K parcalari satti diyelim 16.5K ediyor. Cebinden 16.5K cikacak yani. Hem soyle bir sey var kullandigi parcalarla kalmak yerine daha ust model anakart ve daha guncel bir sisteme niye gecmesin ki? Komple sistemi satip DDR5+4060TI bir sistem daha mantikli olur. Ayrica 214XT 7500F'i sogutur. Ryzen 5 7500F Rx 6650xt Sistem İncelemesi & AG400 Performansı buyur burada bir arkadas incelemesini yapmis. AG400-224XT rakibi bir model. Ama 214-XT ile AG400 arasinda pek bir fark yok. Tas catlasin 4-5 derece daha sicak calisir.
Söylediklerin spekülasyonlara dayalı. Aradaki 5K az mı? Ayrıca o işlemciyi soğutamazsın SE-214-XT ile. SE-224-XT lazım en az. Ayrıca benim söylediklerim 5600 + 4060 Ti içindi. Ben daha arkadaşın bütçe verdiği mesaja bakmamışken ben sanki 5600 + 4070 için laf söylemişim gibi cevap vermişsin.
Bu kadar bütçe varsa bilgisayarı satın ve DDR5'e geçin ama illa AM4'te kalacaksanız buyrun. Biraz bütçeyi aşıyor ama sıvı soğutma gerek bu işlemciye. Bu arada GameBooster fanlarının olduğu forumlara bakmaktansa bu foruma bak.

Son düzenleme:
Söylediklerin spekülasyonlara dayalı. Aradaki 5K az mı? Ayrıca o işlemciyi soğutamazsın SE-214-XT ile. SE-224-XT lazım en az. Ayrıca benim söylediklerim 5600 + 4060 Ti içindi. Ben daha arkadaşın bütçe verdiği mesaja bakmamışken ben sanki 5600 + 4070 için laf söylemişim gibi cevap vermişsin.
Bu kadar bütçe varsa bilgisayarı satın ve DDR5'e geçin ama illa AM4'te kalacaksanız buyrun. Biraz bütçeyi aşıyor ama sıvı soğutma gerek bu işlemciye. Bu arada GameBooster fanlarının olduğu forumlara bakmaktansa bu foruma bak.
Daha uzatmak istemiyordum da hala diretiyorsunuz. Bu forumda o tiplerden yok mu? Hem bu olayin forumla alakasi nedir bana aciklar misiniz? Incelemeyi yapan insan kendi test etmis daha konuyu okumadiginiza bile eminim. Gayet guzel degerler var AG400 ile. 214XT ile de asagi yukari ayni sonuc olur. Sivi sogutmaya da gerek yok bu arada. Hem sizin attiginiz linki de anlayamadim. Orada ki insanlar tahmin ile konusmus. Kullanan, inceleyen biri degil yani. Ama o adam baska forumda oldugu icin yanlis soyluyor degil mi? Komiksiniz cidden, bu forumda belirli mesaj sayisina ulasan insanlarin egosu arsa cikmis. Her seyi bildiginizi saniyorsunuz. Kanitli bir sekilde testi var halen daha inkar ediyorsun.

Daha uzatmak istemiyordum da hala diretiyorsunuz. Bu forumda o tiplerden yok mu? Hem bu olayin forumla alakasi nedir bana aciklar misiniz? Incelemeyi yapan insan kendi test etmis daha konuyu okumadiginiza bile eminim. Gayet guzel degerler var AG400 ile. 214XT ile de asagi yukari ayni sonuc olur. Sivi sogutmaya da gerek yok bu arada. Hem sizin attiginiz linki de anlayamadim. Orada ki insanlar tahmin ile konusmus. Kullanan, inceleyen biri degil yani. Ama o adam baska forumda oldugu icin yanlis soyluyor degil mi? Komiksiniz cidden, bu forumda belirli mesaj sayisina ulasan insanlarin egosu arsa cikmis. Her seyi bildiginizi saniyorsunuz. Kanitli bir sekilde testi var halen daha inkar ediyorsun.
Sıvı soğutmayı R7 5700X modeline önerdim. R5 7500F için 224-XT yeterli. Arkadaşın yaptığı testin bir güvencesi yok. Reddit'te veya başka bir yerde kaynakta yok. Ayrıca bana o forumu savunmayın lütfen. İçlerindeki birçok kişiyle kavga ettim ve en kıdemlileri bile aynı. Burada kıdemli kimse savunmaz size GameBooster monitörü. Egom falan olduğu yok. Verdiğim linkteki arkadaşlar bildikler için kaynak vermemişler. Her şeye, ona buna da kaynak verirsek hepimiz yoruluruz. Spekülasyonlara dayalı konuşuyorsunuz genellikle. Daha fazla uzatırsak ikimizde gereksiz mesajdan ceza alacağız. İyi sosyaller.

R5 5600 + RTX 4070 için 550w 80+ Bronze PSU yeterli olur mu bilen biri aydınlatabilirse çok iyi olur. Biraz araştırdığımda yeterli gibi anladım fakat emin değilim.

Yeni konular

Geri
Yukarı