RX 6600 sistemde anlık FPS düşüşü

ahtbkrkv53

Decapat
Daha fazla  
RAM
Adata XPG 8GB 3200MHz DDR4 Single Kit Ram AX4U32008G16A-SR30 × 2
SSD veya HDD modeli
WD Blue SN570 500GB GEN3X4 M.2 SSD 3500MB / 2300MB
Ekran kartı
ASUS Radeon DUAL RX 6600 8GB GDDR6 128 Bit
Anakart
ASUS PRIME H610M-K D4
İşlemci
Intel Core i3-12100F 4.3GHz
Merhaba. Yaklaşık 2-3 gün önce elime geçen, Gaming Gen'den almış olduğum sistemde tüm oyunlarda anlık FPS düşüşü oluyor. Oyunları hangi FPS'e sabitlersem sabitleyeyim, durum gene aynı.
FPS düşmesi esnasında almış olduğum ekran görüntüsü:

1684586568516.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Yaklaşık 2-3 gün önce elime geçen, Gaming Gen'den almış olduğum sistemde tüm oyunlarda anlık FPS düşüşü oluyor. Oyunları hangi FPS'e sabitlersem sabitleyeyim, durum gene aynı.

Eki Görüntüle 1786027

Bu oyun ne ayrıca valorant gibi oyunlarda kaç FPS?

Bu oyun ne ayrıca valorant gibi oyunlarda kaç FPS?
Mount & Blade: Warband oyunundan bir kare. Eski bir oyun, normal şartlarda +300 FPS sıkıntısız bir şekilde oynamam gerekiyor. Fakat görmüş olduğunuz gibi FPS düşüşleri yaşanıyor sıklıkla. Valorant'ı denemedim, fakat diğer oyunlarda da durum aynı. CS:GO'da FPS'i 400'e sabitledim, sabit 400 FPS oynuyorum fakat FPS düşüşleriyle birlikte 350'ye kadar anlık düşüyor. Oyun anlık olarak takılıyor bildiğin.

Mount & Blade: Warband oyunundan bir kare. Eski bir oyun, normal şartlarda +300 FPS sıkıntısız bir şekilde oynamam gerekiyor. Fakat görmüş olduğunuz gibi FPS düşüşleri yaşanıyor sıklıkla. Valorant'ı denemedim, fakat diğer oyunlarda da durum aynı. CS:GO'da FPS'i 400'e sabitledim, sabit 400 FPS oynuyorum fakat FPS düşüşleriyle birlikte 350'ye kadar anlık düşüyor. Oyun anlık olarak takılıyor bildiğin.

350'ye düşmesi normal bence 400'den.

360Hz monitörünüz yoksa 300'e sabitleyin, bazı yerlerde illaki FPS düşüşleri yaşanacaktır. Maksimum değer yerine sabit bir değer ayarlamanız daha iyi olur bence.

Eki Görüntüle 1786027

Yazılımsal olabilir DDU ile sürücüyü silip tekrar yükle.

400'den 350 düşmesi normal düşerken takılıyor mu drop giriyorsa sorun.

360Hz monitörünüz yoksa 300'e sabitleyin, bazı yerlerde illaki FPS düşüşleri yaşanacaktır. Maksimum değer yerine sabit bir değer ayarlamanız daha iyi olur bence.
Monitörüm 144hz, normalde 144'e sabitlemiştim. Ama 144 FPS'te de düşüşler oldu. Bir anda 144'den 137'ye düşüyor sürekli olarak. Oyun anlık olarak donuyor saliseliğine.

400'den 350 düşmesi normal düşerken takılıyor mu drop giriyorsa sorun.
Takılıyor işte, drop giriyor. Sorun o.

Yazılımsal olabilir DDU ile sürücüyü silip tekrar yükle.
Ekran kartının sürücüsü son sürümde şu an. İlk geldiği gün güncellemiştim hemen. Bunu yapmak işe yarar mı?
1684588194551.png

Ekran kartının sürücüsü son sürümde şu an. İlk geldiği gün güncellemiştim hemen. Bunu yapmak işe yarar mı?

23.4.3 biraz sorunlu zaten bence DDU ile temizle tekrar kur çözüm olabilir silmeden önce işlemcinin sıcaklıkları kontrol edin MSI Afterburner doğru göstermiyor Core Temp ile ölçün Memtest86 ile RAM'leri test et sorun onlarda da olabilir.

Geri
Yukarı