Çözüldü RX 6600 sistemde ekran parazitleniyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

CrynS

Hectopat
Bilgisayarı daha yeni aldım elime 2 hafta önce ulaştı dostlar lakin son 2 3 gündür monitörde parazitlenme veya ekrana restart atma oluyor sebebini anlamadım.
  • Ekran kartı: ASUS RX6600.
  • İşlemci: Ryzen 5 5500.
  • Monitör:
LG 24GN60R-B UltraGear 23, 8" 1ms 144Hz Full HD IPS Gaming monitör.
Monitör linki: https://www.hepsiburada.com/lg-24gn...ng-monitor-p-HBCV00003Y2PO4?magaza=Techburada
Özellikle oyun oynarken oluyor RDR2 ve CS:GO gibi oyunlar oynarken oluyor ilk başta ekran tamamen parazitleniyor daha sonra ekran kapanıyor ve tekrar açılıyor bu dediğim olay çerçevesi toplam 3-5 saniye sürüyor.
Not: Bağlantı türüm HDMI.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Kablo değiştirip deneyin. İlk başta VRAM arızası gibi görünüyordu fakat boşta olması ve resminizden kablo sorunu olabileceği ihtimali doğdu.
Parazitlenme dediğiniz bu mu?

Dosya Ekleri

• artifact.jpeg
    artifact.jpeg
    13,2 KB · Görüntüleme: 27
  • artifact2.jpeg
    artifact2.jpeg
    15,2 KB · Görüntüleme: 25
  • artifact3.jpg
    artifact3.jpg
    110,4 KB · Görüntüleme: 24
Parazitlenme dediğiniz bu mu?

Ekran tamamen gidiyor.
Örnek:

thread-9991699-12604471969759276092.jfif-1-1140x445.jpg

Az önce League of Legends oynarken de aynı olay oldu ekran gidiyor parazitleniyor kendine geliyor 3-5 saniyede oluyor bu olay bilgisayar boştayken de olabiliyor.

Edit: Şimdi monitör ayarlarından FreeSync'yi kapattım ve tepki süresi ayarını normale çektim.
Monitör ekran yenileme hızını da 120Hz'e çektim bir sorun veya pozitif gelişme olursa güncelleyeceğim fikirlerinizi bekliyorum.

Son düzenleme:
Kablo değiştirip deneyin. İlk başta VRAM arızası gibi görünüyordu fakat boşta olması ve resminizden kablo sorunu olabileceği ihtimali doğdu.

(Turuncu kutu)hdtv Premium 4K HDMI 2.0 ile bağlantı kuruyorum hocam.
Monitörü sipariş ettiğim vakit monitör bir HDMI kablosu ile gelmişti reset atıp onu deneyeceğim lakin şu an yaptığım ayarları deniyorum sıkıntı olmazsa bile dediğin kablo değiştirme olayını deneyeceğim.

Edit: Sıkıntı çıktı hatta bu sefer HDR açtığım için ekranda parazitlenme olmadı direkt olarak ekran gitti gelirken parazitsiz geldi ve normale döndü tekrardan.

Kabloyu değiştirdim hocam şimdilik sorun yok gibi gözüküyor teşekkürler.

Alıntılayı düzeltemedim ondan dolayı ayrı olarak yorum yazma gereği duydum sorun düzeldi hocam diğer kabloyu takınca teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı