Çözüldü RX 6600 sistemde Forza Horizon 4'te FPS aniden düştü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Maxtoric

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
RAM
8x2 3200MHz
SSD veya HDD modeli
HDD 1TB
Ekran kartı
RX 6600
İşlemci
i3 12100F
Arkadaşlar Forza oynuyordum, oyun arkada açıktı aniden kapandı geri açtım. Normalde 140 FPS aldığım oyundan artık 30 FPS almaya başladım. Grafikleri düşürdüğümde ise sayı 50'ye kadar çıkıyor yani 30 FPS sabitlemesi yok. Nasıl çözebilirim?

Çözüm
Yardım eden herkese teşekkürler baya araştırdım ama bulamadım. Oyunun kendi benchmark testini başlatınca sorun çözüldü. Şu an eski FPS değerlerine döndü.
1709734212630.png

1709734285540.png
İşlemci ekran kartı için yeterli olmayabilir (işlemcin çok iyi değilse) ve fanında bir problem olabilir. Ben i5 işlemci kullanıyorum, Forza Horizon 5'te 30 FPS alıyordum ve ekran kartım da pek iyi değildi. Ben işlemciden kaynaklıdır diye zannediyorum. Bilgisayarın içine gömülü değilse işlemcini daha iyisiyle değiştir ya da fanla alakalı bir sorun olabilir, oraları da kontrol et derim veya sürücün güncel olmayabilir, Aygıt Yöneticisi'nden sürünü güncelleştir. Ya da, en kötü ihtimalle bilgisayarında mining yapılıyor olabilir.

İşlemci ekran kartı için yeterli olmayabilir (işlemcin çok iyi değilse) ve fanında bir problem olabilir. Ben i5 işlemci kullanıyorum, Forza Horizon 5'te 30 FPS alıyordum ve ekran kartım da pek iyi değildi. Ben işlemciden kaynaklıdır diye zannediyorum. Bilgisayarın içine gömülü değilse işlemcini daha iyisiyle değiştir ya da fanla alakalı bir sorun olabilir, oraları da kontrol et derim veya sürücün güncel olmayabilir, Aygıt Yöneticisi'nden sürünü güncelleştir. Ya da, en kötü ihtimalle bilgisayarında mining yapılıyor olabilir.
Daha iyisini alırsa daha çok darboğaz oluyor.

Hocam işlemciniz sıcak olabilir.
İşlemci de de problem yok hocam. Ayrıca Ready Or Not girerek denedim orada normal FPS veriyor. Sorun Forza'da oluyor sadece. Oyun orijinal

i3 12100F RX 6600'ü rahat besleyen bir işlemci. Konuda aniden olduğunu da belirttim. Daha yarım saat önce 140 FPS oluyordu çöktükten sonra böyle olmaya başladı. Mining yapıldığını sanmıyorum çünkü sadece Forza'da oluyor.

Ben Mount and Blade 2 Bannerlord'da FPS'i 60 sabitlediğin ve ona göre oyunun grafiklerinin otomatik ayarlandığı bir ayar görmüştüm. Eğer oyunu kapatıp açtıysan ve böyle bir ayar mevcutsa ayarlar kaydedilmemiş ve FPS'in düşmüş olabilir tabi ben Forza Horizon 4 oynamadım ve böyle bir ayar var mı yok mu orasını bilemiyorum ama Forza Horizon 5 oynamışlığım var.

İşlemci de de problem yok hocam. Ayrıca Ready Or Not girerek denedim orada normal FPS veriyor. Sorun Forza'da oluyor sadece. Oyun orijinal

i3 12100F RX 6600'ü rahat besleyen bir işlemci. Konuda aniden olduğunu da belirttim. Daha yarım saat önce 140 FPS oluyordu çöktükten sonra böyle olmaya başladı. Mining yapıldığını sanmıyorum çünkü sadece Forza'da oluyor.
Vsync aç öyle dene.

Yeni konular

Geri
Yukarı