RX 6600 sistemde oyunda ani FPS düşüşü oluyor

İşletim sistemi
Windows 11

Salih1020

Centipat
Daha fazla  
RAM
16
SSD veya HDD modeli
512
Ekran kartı
Rx 6600
Anakart
B450
İşlemci
Ryzen 5 5600
Merhaba Ryzen 5 5600 işlemcim var bazı oyunlarda %20 civarında kullanırkan akıcı bir şekilde oynayabiliyorum aniden işlemci kullanımı %100'e çıkıyor ve oyun 20FPS'lere düşüyor ve droplar girüyor oyunu arka plana alıp tekrar açınca düzeliyor 5-6 dk sonra yine başlıyor bunun nedeni nedir çözümü nasıldır?
Ekran kartım RX 6600.

Merhaba Ryzen 5 5600 işlemcim var bazı oyunlarda %20 civarında kullanırkan akıcı bir şekilde oynayabiliyorum aniden işlemci kullanımı %100'e çıkıyor ve oyun 20FPS'lere düşüyor ve droplar girüyor oyunu arka plana alıp tekrar açınca düzeliyor 5-6 dk sonra yine başlıyor bunun nedeni nedir çözümü nasıldır?
Ekran kartım RX 6600.
Kullandığın bu güzel Sistem'de bu almış olduğun sorun üzücü yapman gerekenler basit AMD RADEON adrenalin Driver güncel olsun ve ayarlarını performans ayarları olarak manuel yapmalısın. Monitör teknolojine dikkat etmen gerekiyor AMD sistemlerde mutlaka freesync premium teknolojisine sahip bir monitör kullanımı onun yırtılma ve ani fps düşüşünü önleyecektir. Bios üzerinden işlemci fanlarını standart yerine turboya almalısın. güç planını yüksek performans yerine dengeli moda almalısın. işlemci soğutucun amd'nin kendi soğutucusu ise değiştirmeni şiddetle tavsiye ederim. çünkü aynı işlemciyi kullandığım zamanlarda drop yaşamamın sebebi onun çok ısınmasıydı 70'derecelerde oluyordu. Kullandığın bu işlemci için soğutucu önerim Dark x129 Sıcaklıklar 45'derece sabit kalacaktır. Tekrardan Geçmiş Olsun.

Sağ olun bu D

Kullandığın bu güzel Sistem'de bu almış olduğun sorun üzücü yapman gerekenler basit AMD Radeon Adrenalin driver güncel olsun ve ayarlarını performans ayarları olarak manuel yapmalısın. Monitör teknolojine dikkat etmen gerekiyor AMD sistemlerde mutlaka FreeSync Premium teknolojisine sahip bir monitör kullanımı onun yırtılma ve ani FPS düşüşünü önleyecektir. BIOS üzerinden işlemci fanlarını standart yerine Turbo'ya almalısın. Güç planını yüksek performans yerine dengeli moda almalısın. İşlemci soğutucun AMD'nin kendi soğutucusu ise değiştirmeni şiddetle tavsiye ederim. Çünkü aynı işlemciyi kullandığım zamanlarda drop yaşamamın sebebi onun çok ısınmasıydı 70'derecelerde oluyordu. Kullandığın bu işlemci için soğutucu önerim Dark X129 sıcaklıklar 45'terece sabit kalacaktır. Tekrardan geçmiş olsun.

Çok sağ olun yazdıklarınızı bir gözden geçireceğim.

Geri
Yukarı