RX 6600 sistemde oyunlar yüksek FPS fakat kasma hissi oluyor

Grafik kalitesi iyi olan oyunlarda oluyor meselâ Dead island da olmuyor, The Long Dark'ta olmuyor ama Days Gone, Crysis Remastered, Mortal Shell gibi oyunlarda oluyor.
Belki fpsiniz düşüyordur. Ultra ayarlar iyi pcleri bile zorluyor, ben witcher 3 ve rdr 2 oynarken high ayarlarda hiçbir sıkıntı olmazken ultrada oyun oynanmayacak hâle geliyordu.

Belki FPS'iniz düşüyordur. Ultra ayarlar iyi pcleri bile zorluyor, ben Witcher 3 ve RDR 2 oynarken high ayarlarda hiçbir sıkıntı olmazken ultrada oyun oynanmayacak hâle geliyordu.

Sorun bu işte. Kartım güçlü bir kart bazı oyunlarda yüksek ayar ile Ultra arasında grafik olarak gözle görülür fark oluyor neden ultrada oynayamıyorum anlamıyorum.

Sistemim şu;
İşlemci: Ryzen 5500.
Ekran kartı RX6600 8 GB ASUS Dual.
Anakart ASUS B450M-K 2
RAM Adata XPG D41 8 GB çift kanal.
Güç kaynağı FSP H3 550W.
SSD WD Blue SN570 500GB.
Monitör Lenovo G24-20 165Hz.

Arkadaşlar artık yoruldum uğraşmaktan.
Sorunum şu bilgisayarımda oyun oynuyorum fakat FPS yüksek olmasına rağmen kasıyor sistemde her şey güncel. Monitörümde iyi, kötü değil fakat ne yaptıysam çözemedim. Oyunlarda milisaniye gecikmesi 10-15ms arasında gidiyor bazen çok artıyor fakat genelde bu seviyede ama bu seviyede de kasma donma gibi bir şey olmaması lazım. Yüksek ayarlarda pek sıkıntı olmuyor ama ultraya aldığımda kasma hissi başlıyor.
Yardım eder misiniz?
Afterburner ile %1 fps değerlerini kontrol eder misiniz?

Geri
Yukarı