RX 6600 sistemde oyunlarda kasma hissi oluyor

Berk Argın

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemim yeni, bir sıkıntısı yok. Monitörüm 165 Hz 1ms FreeSync destekliyor. Ekran kartım RX6600, GTA 5 gibi oyunlarda 80 FPS civarı alıyorum fakat kasma sorunu oluyor. FreeSync açtım yine aynı sorun oluyor bunu düzeltemiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Arkadaşlar sistemim yeni, bir sıkıntısı yok. Monitörüm 165 Hz 1ms FreeSync destekliyor. Ekran kartım RX6600, GTA 5 gibi oyunlarda 80 FPS civarı alıyorum fakat kasma sorunu oluyor. FreeSync açtım yine aynı sorun oluyor bunu düzeltemiyorum yardımcı olursanız sevinirim.
Monitörünü 60 değil de 165 olarak kullandığına emin misin?

Oyun içi vsync kapatarak(oyunun kendi ayarı olanı diyorum AMD olan değil) deneyebilirsin bunun dışında ekran yenilenme hızı için windows ayarı var ordan Hz olarak 165 seçip tekrar deneyebilirsin, bende de yakın bir kart var GTA v 100 FPS üzeri alman lazım 4k değilse, ekran yenileme hızına yetişemiyor olabilir bu sebeple kesik kesik gözükmesi normal oyun içi vsync ayarı 60fps yapabilir

80 FPS civarı almak tek başına bir anlam ifade etmez. Minimum FPS (%1 low) ve %0.1 low FPS'i de kontrol etmek lazım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu RX 6600 ile sorun yaşayan çok insan gördüm. Kağıt üzerinde güçlü bir GPU olsa da sanırım kararlılık sorunları yaşıyor bol bol.

Monitörünü 60 değil de 165 olarak kullandığına emin misin?

Evet her baktığımda 165 gözüküyor

Diger sistem özelliklerini de belirtir misin?

Ryzen 5 5600G corshairdelta RGB kasa 550W 1 TB HDD 240GB SSD 2x8 16 GB 3200 MHz RAM ASUS Prime B550M-K anakart AOC 27G2A'e monitör 1ms 165 Hz

Oyun içi V-Sync kapatarak(oyunun kendi ayarı olanı diyorum AMD olan değil) deneyebilirsin bunun dışında ekran yenilenme hızı için Windows ayarı var oradan Hz olarak 165 seçip tekrar deneyebilirsin, bende de yakın bir kart var GTA V 100 FPS üzeri alman lazım 4K değilse, ekran yenileme hızına yetişemiyor olabilir bu sebeple kesik kesik gözükmesi normal oyun içi V-Sync ayarı 60FPS yapabilir

Anamenüde 60 FPS sabit alıyorum V-Sync açık olduğundada olmadığındada

Arkadaşlar RX6600 ekran kartının kasma sebebi AMD yazılımı yüzündendir. Bu sorunu çözmek icin tüm AMD yazılımlarımı kaldırın PC'yi yeniden başlattıktan sonra yine AMD software yükleyin ama yükkleme yaparken solda bir kutucuk olacak Full install diye ona tıklayıp Full install yerine driver only yapın ardından Next deyin gelecek diğer ekranda bunu bunu yükleyin diyecek hiçbirini yüklemeyin atladeyin kurulduktan sonra yeniden başlatın PC'yi ardından oyunların kasmadığını görecksiniz. Bende Far Cry4 oynuyordum ekran kartıma göre çok düşük seviye bir oyun ama acayip kasılmalar ve donmalar oluyordu kartmı bozuk acaba dedim ama yazılımları sildikten sonra oyunu 4K en yüksek ayarlarda akıcı bir şekilde oynayabiliyorum. Önceden 720p en düşük ayarda bile illaki kasılıyordu...

Arkadaşlar RX6600 ekran kartının kasma sebebi AMD yazılımı yüzündendir. Bu sorunu çözmek icin tüm AMD yazılımlarımı kaldırın PC'yi yeniden başlattıktan sonra yine AMD software yükleyin ama yükkleme yaparken solda bir kutucuk olacak Full install diye ona tıklayıp Full install yerine driver only yapın ardından Next deyin gelecek diğer ekranda bunu bunu yükleyin diyecek hiçbirini yüklemeyin atladeyin kurulduktan sonra yeniden başlatın PC'yi ardından oyunların kasmadığını görecksiniz. Bende Far Cry4 oynuyordum ekran kartıma göre çok düşük seviye bir oyun ama acayip kasılmalar ve donmalar oluyordu kartmı bozuk acaba dedim ama yazılımları sildikten sonra oyunu 4K en yüksek ayarlarda akıcı bir şekilde oynayabiliyorum. Önceden 720p en düşük ayarda bile illaki kasılıyordu...

Deneyeceğim teşekkürler

Evet her baktığımda 165 gözüküyor

Ryzen 5 5600G corshairdelta RGB kasa 550W 1 TB HDD 240GB SSD 2x8 16 GB 3200 MHz RAM ASUS Prime B550M-K anakart AOC 27G2A'e monitör 1ms 165 Hz

Anamenüde 60 FPS sabit alıyorum V-Sync açık olduğundada olmadığındada

Dostum her şeyi yaptım fakat değişen bir durum olmadı

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı