Çözüldü RX 6600 sistemde RAM kaynaklı WattMan hatası oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Alwaxyn

Hectopat
APU bilgisayarımı RX 6600 ve Ryzen 5 5500 ile upgrade ettikten sonra WattMan hatası almaya başladım. Yaklaşık 1 ay uğraştım. RAM'lerden kaynaklı olduğunu düşündüm ve tek slot RAM yaptım. Tek slot yapınca düzeldi. RAM'ler eskiden kalmaydı yani upgrade yaparken almadım. Ekran kartını rahat takabilmek için sağ slotun RAM'ini çıkarttım geri taktım. Acaba çıkar tak yaparken zarar mı verdim? Yeni RAM almayı düşünüyordum 2 slot var anakartta 2x8 yerine 1x16 mı alsam sizce neden kaynaklıdır?
  • Ryzen 5 5500.
  • Sapphire Pulse RX 6600.
  • ASUS Prime A320M-E
  • Kingston 2x8 GB 2666 MHz RAM.
  • MSI MAG 600W PSU.
  • Kingston A400 240GB SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Fişten çekin ve BIOS pilini sökün. RAM'lerin parlak yerlerini yumuşak bir silgi ile temizleyip takın. XMP olmadan ve açık olarak deneyin. Hata olursa yazarsınız.
Fişten çekin ve BIOS pilini sökün. RAM'lerin parlak yerlerini yumuşak bir silgi ile temizleyip takın. XMP olmadan ve açık olarak deneyin. Hata olursa yazarsınız.

Çözüm

Hocam anakartım işlemciye göre eski olduğu için BIOS pilini sökersem BIOS sürümü sıfırlanmaz mı BIOS sürümü sıfırlanırsa ekrana görüntü gelmez.

Sadece ayarlar sıfırlanır. Sürüm değişmez.

Geri
Yukarı