Çözüldü RX 6600 sistemde ROTTR FPS drop nasıl önlenir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Coderman128

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
RAM
Geil evospear amd edition 8x2
Ekran kartı
RX 6600 Sapphire dual
Anakart
B450m H
İşlemci
Ryzen 5 3600
Oyunu 720P'de high oynuyorum ama bazen drop yiyorum. Sıcaklıklar da fanın yüksek devir çalışmasına rağmen 70-80 görüyor. Ama aynı sistemin FPS testlerine bakılırsa 2K'da 75 dereceyi geçmiyor. GPU kullanımı %60 %70 civarında. Bu drop problemi nasıl çözülür?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Monitör baya eski hocam lenovo Medion 32117 PQ TFT. bununla da en yüksek 720p oynanıyor. FSR ile 1080P yapayım diyorum ama FSR de bu oyunda aktif olmuyor.

2. el en azından 400TL civarına monitör almalısın yoksa tüm oyunlarda darboğaz yaşarsın. RSR kullanabilmen diyelim ki masaüstü çözünürlüğün 1920x1080p. RSR aktif olması için 1080p çözünürlüğünden daha düşük çözünürlük yapman gerekiyor yoksa söylediğin gibi çalışmıyor sistem. Driver ayarlarından gir çözünürlüklerin hepsini aç hangi çözünürlükte görüntü bozulmuyorsa, sinyal yok hatası vermiyorsa o çözünürlüğe al monitörü o şekilde dene.
720P de oynuyorsun zaten GPU kullanımı da 60, 70 civarında yani bu darboğaz. Zaten bu kart ile oyunu 1080P ultra ayarlarda 85-110+ FPS ( Mekana göre ) oynatıyor. 720P olması işlemciyi darboğaza sokuyor.

Ekran kartı sorunlu olabilir mi?
Yok hocam GTA 5 ve Mafia 2 çok rahat oynanıyor. Ama ROTTR sorunlu çözemedim
720P de oynuyorsun zaten GPU kullanımı da 60, 70 civarında yani bu darboğaz. Zaten bu kart ile oyunu 1080P ultra ayarlarda 85-110+ FPS ( Mekana göre ) oynatıyor. 720P olması işlemciyi darboğaza sokuyor.
Hocam FSR açıp 1080p yapayım diyorum ama FSR de açılmıyor çözemedim.

Yok hocam GTA 5 ve Mafia 2 çok rahat oynanıyor. Ama ROTTR sorunlu çözemedim

RSR masaüstü çözünürlüğüne göre ayarlanıyor diye biliyorum. Monitörün modeli ne?

Monitör baya eski hocam lenovo Medion 32117 PQ TFT. bununla da en yüksek 720p oynanıyor. FSR ile 1080P yapayım diyorum ama FSR de bu oyunda aktif olmuyor.

2. el en azından 400TL civarına monitör almalısın yoksa tüm oyunlarda darboğaz yaşarsın. RSR kullanabilmen diyelim ki masaüstü çözünürlüğün 1920x1080p. RSR aktif olması için 1080p çözünürlüğünden daha düşük çözünürlük yapman gerekiyor yoksa söylediğin gibi çalışmıyor sistem. Driver ayarlarından gir çözünürlüklerin hepsini aç hangi çözünürlükte görüntü bozulmuyorsa, sinyal yok hatası vermiyorsa o çözünürlüğe al monitörü o şekilde dene.

Çözüm
ViewSonic'in 3500 liraya 2K 144 HZ IPS güzel bir monitörünü buldum trendyolda ama şu sıralar müsait olmadığım için almadım. Temmuza kadar idare etmeyi düşünüyorum. Düşük çözünürlükte denedim ama onda da aktif olmadı FSR. Oyunun değil de masaüstünün mü çözünürlüğünü düşürmem gerekiyor?

ViewSonic'in 3500 liraya 2K 144 HZ IPS güzel bir monitörünü buldum trendyolda ama şu sıralar müsait olmadığım için almadım. Temmuza kadar idare etmeyi düşünüyorum. Düşük çözünürlükte denedim ama onda da aktif olmadı FSR. Oyunun değil de masaüstünün mü çözünürlüğünü düşürmem gerekiyor?

Hayır. Masaüstü çözünürlüğün sabit, oyunun çözünürlüğünü düşüreceksin o şekilde işliyor ve Fullscreen yapmak zorundasın. Bence al sen 2. el monitör 350-400TL'ye zaten Temmuz'da yine satarsın aldığın fiyata. En azından idarelik kullanmış olursun. RSR senin durumun için çözüm değil maalesef. Senin daha düşük FPS alman lazım yüksek değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı