RX 6600 sistemden görüntü gelmiyor

Ekrem98

Hectopat
Bilgisayar en son küçük bir hareket ettirmeye dönüyordu.
Kablolarda bir sıkıntı göremedim.
Kasa çalışıyor ama görüntü alamıyorum.
RX6600 kullanıyorum.

Güç kablosunu çıkartıp BIOS pilini çıkartın, 30 saniye bekleyip BIOS pilini geri takın. Bir süre sonra görüntü gelecektir.

Sistemi yeni mi topladınız yoksa durup dururken mi böyle oldu?

Kuzenlerim kavga etti biri birbirini düşürmüş kasaya değdiğini düşünüyorum sistemin PSU ve kasayı değiştireli 1 ayı geçti.

Başka bir kablo ile deneyin.
Kablo sağlam başka kabloda yok elimde maalesef

Kuzenlerim kavga etti biri birbirini düşürmüş kasaya değdiğini düşünüyorum sistemin PSU ve kasayı değiştireli 1 ayı geçti.

Ekran kartını söküp geri takmayı deneyin, güç kabloları yerine oturmuş mu bakın. Anakartta iki VGA slotu varsa diğerine takmayı deneyin. Bunları yapmadan önce BIOS pilini çıkartmanızı öneririm ki çözülürse boşuna uğraşmayasınız.

Ekran kartını söküp geri takmayı deneyin, güç kabloları yerine oturmuş mu bakın. Anakartta iki VGA slotu varsa diğerine takmayı deneyin. Bunları yapmadan önce BIOS pilini çıkartmanızı öneririm ki çözülürse boşuna uğraşmayasınız.

HDMI görüntü alıyorum deniyorum.

Olmadı kasanın tuşuna bastıktan sonra kapandı geri açıldı.
Bilgisayar dondugunda hiçbir tuş çalışmıyordu kasanın.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı