RX 6600 sistemin RDR2 performans değerleri

Bende de 3600Mhz olduğu değeri gösteriyor. Belki de BIOS ile alakalı bir durumdur malum Görev Yöneticisi'ne farklı yansıttığı da olabiliyor.

Screenshot_1.jpg

RDR 2 120 FPS RX6600 başlıkta yazıyordu.

120 FPS'le ne yapıyorsun ki köklesene grafikleri, rekabetçi mi bu?

En sol alttakine tıklayınca bir şey gelmiyor mu?
Değişik bir sayfa açılıyor diye hatırlıyorum hocam.

Hocam izin verirseniz size bir şey sormak istiyorum, RAM frekansı arttıkça RAM kullanımı azalır mı? Bende frekansı 3600'den 4000'e çıkarttığımda boştaki RAM kullanımı 400-500 MB düşmüştü.

Fotoğraf koydum.

Normalde sağda görünüyordu telefonu bağla ya da driver güncel diye paneller.
Driver güncelleyebilirsiniz.
Bende de 3600Mhz olduğu değeri gösteriyor. Belki de BIOS ile alakalı bir durumdur malum Görev Yöneticisi'ne farklı yansıttığı da olabiliyor.

Eki Görüntüle 1668814

120 FPS'le ne yapıyorsun ki köklesene grafikleri, rekabetçi mi bu?
MSAA veya FXAA kökleyince 60 altına düşmesi muhtemel.

Hocam izin verirseniz size bir şey sormak istiyorum, RAM frekansı arttıkça RAM kullanımı azalır mı? Bende frekansı 3600'den 4000'e çıkarttığımda boştaki RAM kullanımı 400-500 MB düşmüştü.

RAM frekansı yükseldikçe RAM kullanımı azalmaz maalesef. İşlemcide dediğin geçerli ama RAM'de değil.

Normal "ultra" ayarlara alsa 60-70 FPS takılır tahminimce.

RAM frekansı yükseldikçe RAM kullanımı azalmaz maalesef. İşlemcide dediğin geçerli ama RAM'de değil.

Şimdi bu UE5 oyunlar RAM açlığı çekerse ne yapmak lazım? Mesela benim açımdan 3300X'ten 5600'e geçiş mi yoksa 2x8 GB'dan 4x8 GB'a geçiş mi daha efektif olur?

hocam izin verirseniz size bir şey sormak istiyorum, RAM frekansı arttıkça RAM kullanımı azalır mı? Bende frekansı 3600'den 4000'e çıkarttığımda boştaki RAM kullanımı 400-500 MB düşmüştü.

Driveri en güncel kullanıyordum PC açılmıyordu 22.10.2 bende bu sürümü kurdum şu an sorunsuz çalışıyor PC açılmazken ekrana görüntü vermiyordu kasa çalışıyordu kasayı açmak için BIOS'a giriyordum F10 yapıp çıkınca açılıyordu.

Normal "ultra" ayarlara alsa 60-70 FPS takılır tahminimce.

Şimdi bu UE5 oyunlar RAM açlığı çekerse ne yapmak lazım? Mesela benim açımdan 3300X'ten 5600'e geçiş mi yoksa 2x8 GB'dan 4x8 GB'a geçiş mi daha efektif olur?
UE5 oyunlar için daha çok VRAM'den kork :D. Yani ikisi de gerekli aslında 3300X single core olarak çok geride yetişemiyor.

Geri
Yukarı