RX 6600 sistemin RDR2 performans değerleri

UE5 oyunlar için daha çok VRAM'den kork :D. Yani ikisi de gerekli aslında 3300X single core olarak çok geride yetişemiyor.

Ray Tracing açmayacağım ki ne olacak. 3300X bu RAM desteğiyle bayağı bir uçuyor ne bileyim kaç tane yeni oyun oynadım tık demedi ya da 60 kare altına düşecek bir zorluk yaşamadı CP77'nin en ağır noktaları dahil.

RAM büyük problem ama, bunun darboğazı hiç çekilmiyor biliyorsun. Detroit Become Human'ın bazı yerlerinde yaşamıştım direkt drop hiç affetmiyor.

RAM'ler kafama takıldı ya neden MHz düştü acaba. nasıl yükseltilir?
Yukarıda yazmıştım hocam, bir daha yazayım.

Bilgisayar açılırken Del tuşuna basıp BIOS'a girin. Açılan ilk ekranda D.O.C.P ayarı olacak, onu Profile#1 yapın. Kaydedip çıkın.

Ray Tracing açmayacağım ki ne olacak. 3300X bu RAM desteğiyle bayağı bir uçuyor ne bileyim kaç tane yeni oyun oynadım tık demedi ya da 60 kare altına düşecek bir zorluk yaşamadı CP77'nin en ağır noktaları dahil.

RAM büyük problem ama, bunun darboğazı hiç çekilmiyor biliyorsun. Detroit Become Human'ın bazı yerlerinde yaşamıştım direkt drop hiç affetmiyor.
Hocam bir de RAM frekansı artınca kullanım düşseydi bile sizi FCLK affetmeyecekti. :(

Kastettiğim buydu :D. VRAM'den dolayı 5-10 FPS dipler yeniyor genelde. 3080 bile 1080P'de yiyor neredeyse. Alttaki grafik RT kapalı hali.

1676408095490.png

RT açmasan dahi yeni oyunlar aşırı fazla sistem gerektiriyor grafiklerde çok fazla bir gelişme olmasa dahi. Planlı eskitme olarak bakıyorum bu olaya daha çok.

Emin ol CPU demanding oyunlarda 3300X boğulacaktır.

Hocam bir de RAM frekansı artınca kullanım düşseydi bile sizi FCLK affetmeyecekti. :(

Yine de sağolsun güzel destek verdi. Tek CCX ile yüksek frekans + düşük gecikme bayağı iyiymiş.

Kastettiğim buydu :D. VRAM'den dolayı 5-10 FPS dipler yeniyor genelde. 3080 bile 1080P'de yiyor neredeyse. Alttaki grafik RT kapalı hali.

Eki Görüntüle 1668869

RT açmasan dahi yeni oyunlar aşırı fazla sistem gerektiriyor grafiklerde çok fazla bir gelişme olmasa dahi. Planlı eskitme olarak bakıyorum bu olaya daha çok.

O kesin. Hali hazırda zaten boğuluyor da ekran kartını minimum geri çekip %1 low'ları düşürmemesi çok iyi. 5600'ler ikinci elde çorba parasına düşene kadar gideriz sanırım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

VRAM konusu bilmiyorum ne olacak, malum 4060 Ti gibi kartlar da yine 8 GB ile geliyorlar. En azından 1080P'de buna bir ayar çekilir, olmadı ultra değil de yüksek oynarız o sınırdan kaçarız. Her halükarda bir 5600 + 4x8 GB yoluna giderim, şu çok beklediğim AAA oyunlar düşsün de piyasaya bakalım.

Eki Görüntüle 1668869

Bende 5600G, RX 6600 ve 8x2 GB RAM var. Sizce bende ilk önce ne patlayacak? Bana RAM gibi geliyor.
Yine de sağolsun güzel destek verdi. Tek CCX ile yüksek frekans + düşük gecikme bayağı iyiymiş.
Benim FCLK 2200MHz verebilecek sanırım ama 4400 tutturamıyorum RAM'e. CL20 ile de olmazsa 4000'de bırakacağım sanırım.

AIDA64'te kaç ns alıyorsunuz hocam?

Yeni konular

Geri
Yukarı