RX 6600 sürücüyü kendiliğinden kaldırıyor

ahmetbaygar

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16GB 3200MHZ
SSD veya HDD modeli
MLD M2 SSD 500GB
Ekran kartı
RX 6600
Anakart
B450M K
İşlemci
Ryzen 5 5500
Daha önceden de konusunu açmıştım. Yarım saatliğine sorunum çözülmüştü fakat sonradan tekrar yaşamıştım. Özellikle CS2 oynarken bilgisayar bir anda siyah ekran görüyor. Sesler arkadan gelmeye devam ediyor fakat görüntü gelmiyor. 1-2 dakika sonra da restart atıyor bilgisayar kendi kendine.

Restarttan sonra ekran kartımın driveri olmuyor. Monitörüm 144Hz ekran 60Hz'e düşüyor ve AMD Control panelini açmak istediğimde yüklediğim görseldeki hatayı alıyorum. Tekrar driveri kurdugumda sitesinden birkaç dakikalığına düzeliyor ancak oyuna girince gene atıyor. Masaüstünde hiç sorun olmuyor. DDU ve AMD Cleanup Utility ikisiyle de ayrı ayrı driveri tamamen kaldırıp tekrar kurdum ancak düzelmedi. Format attım ancak gene düzelmedi.

En son 1-2 gün önce ekran kartı frekansımı sitesinde yazan 2044MHz olarak güncellemiştim. O bana 2 gün oynattı sorun cözdüm sandım hatta ama bu sabah tekrar yaşamış bulunmaktayim. Sorunun çözümü nedir? Bu sorun WattMan sorunu mudur? Tekrar tekrar araştırma yaptım her siteye baktım ancak çözüm bulamadım.

Windows'un güncelleme yapmasını dahi durdurdum kendi driver kuruyor olabilir diye fakat hala çözüm yok. Ekran kartını izlediğimde tam hatayı alırken kendini kapatıyor. Fanları vesaire duruyor. Umarım sorunumu çözebiliriz: )

Aygıt yöneticisinden kontrolu sağladığımda böyle görüyorum. Etkinleştire bastığımda AMD'nin verdiği hata geliyor ekranıma.

Önceki driver sürümlerini vesaire de denedim ama sonuç yok arkadaşlar.

Dosya Ekleri

• resim_2023-10-10_112015855.png
    resim_2023-10-10_112015855.png
    6,5 KB · Görüntüleme: 18
  • ffffffffffffffffffffff.PNG
    ffffffffffffffffffffff.PNG
    69,2 KB · Görüntüleme: 15
  • 22.PNG
    22.PNG
    76,2 KB · Görüntüleme: 4
Son düzenleyen: Moderatör:
Daha önceden de konusunu açmıştım. Yarım saatliğine sorunum çözülmüştü fakat sonradan tekrar yaşamıştım. Özellikle CS2 oynarken bilgisayar bir anda siyah ekran görüyor. Sesler arkadan gelmeye devam ediyor fakat görüntü gelmiyor. 1-2 dakika sonra da restart atıyor bilgisayar kendi kendine.

Restarttan sonra ekran kartımın driveri olmuyor. Monitörüm 144Hz ekran 60hze düşüyor ve AMD Control panelini açmak istediğimde yüklediğim görseldeki hatayı alıyorum. Tekrar driveri kurdugumda sitesinden birkaç dakikalığına düzeliyor ancak oyuna girince gene atıyor. Masaüstünde hiç sorun olmuyor. DDU ve AMD Cleanup Utility ikisiyle de ayrı ayrı driveri tamamen kaldırıp tekrar kurdum ancak düzelmedi. Format attım ancak gene düzelmedi.

En son 1-2 gün önce ekran kartı frekansımı sitesinde yazan 2044MHz olarak güncellemiştim. O bana 2 gün oynattı sorun cözdüm sandım hatta ama bu sabah tekrar yaşamış bulunmaktayim. Sorunun çözümü nedir? Bu sorun WattMan sorunu mudur? Tekrar tekrar araştırma yaptım her siteye baktım ancak çözüm bulamadım.

Windows'un güncelleme yapmasını dahi durdurdum kendi driver kuruyor olabilir diye fakat hala çözüm yok. Ekran kartını izlediğimde tam hatayı alırken kendini kapatıyor. Fanları vesaire duruyor. Umarım sorunumu çözebiliriz: )

Aygıt Yöneticisi'nden kontrolu sağladığımda böyle görüyorum. Etkinleştire bastığımda AMD'nin verdiği hata geliyor ekranıma.

Önceki driver sürümlerini vesaire de denedim ama sonuç yok arkadaşlar.

Güç sorunu, PSU nedir?

550W Gamepower 80+. 2-3 aydır kullandığım bir sistem PSU sorun cıkarmamıştı ama yeterli mi olmuyor acaba şimdi?

Ektan kartını slota doğru biraz bastırın, karta güç verdiğiniz soketi, boşta olan diğer soketle değiştirin, iyice oturtun soketi, bu şekilde test edin, yine siyah ekrana düşerse başka PSU ile denemek gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı