RX 6600 vs RX 6500 vs RX 5500

Bütçe
Çok gerekmedikçe 8500 TL

SharKy52

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar şu an kullandığım R9 370 hiç stabil olmadığından, oyunlarda FPS düşmesi yediğimden ve arada sırada PC'yi komple dondurduğundan yeni ekran kartına geçiş yapmak istiyorum. Bütçem o kadar da büyük değil. RX 6500 baktım. Çok kötü diyorlar ekran kartını gömmüşler resmen, izlediğim videolarda 6600'le arasında dağlar kadar fark var fakat sorun şu ki 6600 biraz pahalı geliyor ki diyeceksiniz 8000TL şu devirde ekran kartı için hiçbir şey. Evet haklısınız ama öğrenciyim ve babam da bilgisayarımla ilgili hiçbir parçaya ek yardım yapmıyor hepsini ben ödüyorum ve bu yüzden 8K biraz pahalı geliyor.

Daha sonra 6500 vs 5500 testlerini gördüm ve sanırsam 6500 drop, driver, yırtılma sorunları olan bir kartken 5500 en azından stabil bir kart. Bana da stabil bir kart gerekli ben çok oyun oynayan birisi değilim. LoL oynarım arada ETS 2 girerim, arkadaşlarla The Forest gireriz vs. bu oyunlarda almak istediğim FPS değeri en fazla 60 olur ki monitörüm 60 Hz zaten. Bana en stabil FPS'i verecek kart gerekli. Hangisini daha çok önerirsiniz? 5500 8 GB alırsam beni idare eder mi? Donanım Arşivi'nden izleyip anladığıma göre 6500'ün 4 GB olmasından dolayı yüksek grafiklerde yetersiz kalıp takılmalar yapıyormuş. Fikirlerinizi bekliyorum.

Arkadaşlar şu an kullandığım R9 370 hiç stabil olmadığından, oyunlarda FPS düşmesi yediğimden ve arada sırada PC'yi komple dondurduğundan yeni ekran kartına geçiş yapmak istiyorum. Bütçem o kadar da büyük değil. RX 6500 baktım. Çok kötü diyorlar ekran kartını gömmüşler resmen, izlediğim videolarda 6600'le arasında dağlar kadar fark var fakat sorun şu ki 6600 biraz pahalı geliyor ki diyeceksiniz 8000TL şu devirde ekran kartı için hiçbir şey. Evet haklısınız ama öğrenciyim ve babam da bilgisayarımla ilgili hiçbir parçaya ek yardım yapmıyor hepsini ben ödüyorum ve bu yüzden 8K biraz pahalı geliyor.

Daha sonra 6500 vs 5500 testlerini gördüm ve sanırsam 6500 drop, driver, yırtılma sorunları olan bir kartken 5500 en azından stabil bir kart. Bana da stabil bir kart gerekli ben çok oyun oynayan birisi değilim. LoL oynarım arada ETS 2 girerim, arkadaşlarla The Forest gireriz vs. bu oyunlarda almak istediğim FPS değeri en fazla 60 olur ki monitörüm 60 Hz zaten. Bana en stabil FPS'i verecek kart gerekli. Hangisini daha çok önerirsiniz? 5500 8 GB alırsam beni idare eder mi? Donanım Arşivi'nden izleyip anladığıma göre 6500'ün 4 GB olmasından dolayı yüksek grafiklerde yetersiz kalıp takılmalar yapıyormuş. Fikirlerinizi bekliyorum.

Öncelikle XT modellerinden bahsediyorsunuz sanırım. RX 6500 XT beklentileri karşılamayan bir model haklısınız. RX 5500 XT stabil mıdır tam bilmiyorum iyi araştırmak lazım ve RX 6600 güzel dediğiniz gibi ama öğrenci için pahalı tabii RX 5500 XT hangi modeli kaça alacaksınız?

Öncelikle XT modellerinden bahsediyorsunuz sanırım. RX 6500 XT beklentileri karşılamayan bir model haklısınız. RX 5500 XT stabil mıdır tam bilmiyorum iyi araştırmak lazım ve RX 6600 güzel dediğiniz gibi ama öğrenci için pahalı tabii RX 5500 XT hangi modeli kaça alacaksınız?
hocam öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. XT modellerinden yanayım sanırım onlar Nvidia'daki TI gibi daha iyi oluyorlar. Altta resimler koydum, baktığım ürünler bunlardı. 5500 kutuyla satılmıyor sanırım. Ya 6600 almak istiyorum tabiki ama onu çok zora düşersem alacağım 5500'ü alıp tekrar sorun yaşamak istemiyorum zamanında hep ucuz alıp alıp hep sıkıntı yaşadım mesela gidip sırf 4gb diye r7 240 almıştım pişman olmuştum. Şimdi iyi bir kart almak istiyorum ama aynı zamanda çok da ağır oyunlar oynamadığım için bana medium ve sabit bir kart yeterli fakat 6500 hakkında duyduğum şeylerden sonra onu alasım pek kalmadı Fortnite'da 5 fps aldığı bir video gördüm youtubeda mesela

İkinci el daha iyi bir kart alabilirsin.
hocam 2. el almak mantıklı mı bilmiyorum. Yakınlarım 2. el ekran kartı alınmaz diyorlar çok da güvenemiyorum bilmiyorum

Dosya Ekleri

• 1713121001024.png
    1713121001024.png
    118,8 KB · Görüntüleme: 8
  • 1713121047510.png
    1713121047510.png
    95,5 KB · Görüntüleme: 8
  • 1713121411015.png
    1713121411015.png
    61,8 KB · Görüntüleme: 8
Sahibinden Param Güvende sistemi var 2 gün inceleyip istemiyorsanız beğenmediyseniz iade edebiliyorsunuz. Hem satıcaya gidip FurMark testini GPU-Z ekran fotoğrafını atmasını isteyebilirsiniz. Garantisi bitmemiş RX 6600 bulursunuz 5500-6500 TL civarına biraz inceleyin sarı sitede yeter.

2. el garantili RX 6600 olmadı GTX 1660 Ti bakabilirsiniz sıfırda bence RX 6500 verceğiniz paraya değmez.
tamamdır hocam saolun cevabınız için

Sahibinden Param Güvende sistemi var 2 gün inceleyip istemiyorsanız beğenmediyseniz iade edebiliyorsunuz. Hem satıcaya gidip FurMark testini GPU-Z ekran fotoğrafını atmasını isteyebilirsiniz. Garantisi bitmemiş RX 6600 bulursunuz 5500-6500 TL civarına biraz inceleyin sarı sitede yeter.
Hmm. Bunu bilmiyordum, bir bakarım eyvallah

Hocam öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. XT modellerinden yanayım sanırım onlar NVIDIA'daki Ti gibi daha iyi oluyorlar. Altta resimler koydum, baktığım ürünler bunlardı. 5500 kutuyla satılmıyor sanırım. Ya 6600 almak istiyorum tabii ki ama onu çok zora düşersem alacağım 5500'ü alıp tekrar sorun yaşamak istemiyorum zamanında hep ucuz alıp alıp hep sıkıntı yaşadım mesela gidip sırf 4 GB diye R7 240 almıştım pişman olmuştum. Şimdi iyi bir kart almak istiyorum ama aynı zamanda çok da ağır oyunlar oynamadığım için bana medium ve sabit bir kart yeterli fakat 6500 hakkında duyduğum şeylerden sonra onu alasım pek kalmadı Fortnite'da 5 FPS aldığı bir video gördüm YouTube'da mesela.

Hocam 2. el almak mantıklı mı bilmiyorum. Yakınlarım 2. el ekran kartı alınmaz diyorlar çok da güvenemiyorum bilmiyorum.

Sahibindende kurumsallaşmış güvenilir firma bulup alabilirsiniz aslında ama en iyisi sıfır tabii RX 6600 alsanız çok iyi olur diğerleri ileride güçsüz kalır.

Geri
Yukarı