RX 6600 vs RX6600 XT

ASUS Dual alacaksanız aşağıdaki seçeneği devreye sokun. Hepsiburada'da daha pahalı.

Sapphire Nitro+ hususunda da Amazon daha başarılı bir kuruluştur ve cüzi miktarda daha ucuz.

6600'de alınabilir, XT'de. 6600 F/P konusunda XT'den daha üstün. Önerim 6600 XT alman. 2600 darboğaz yapar fakat ileride işlemci değiştirirsin. Minimum 3300X'e geçersin.
forumlarda gördüğüm kadarıyla sık sık garip WattMan hatalarıyla karşılaşılıyor.
Sizce ne yapmalıyım?
6600 XT'yi 4-5 aydır kullanıyorum. Hiç WattMan hatası almadım. Forumda bolca 6000 serisi kullanan var. Sorun yaşayan bir elin parmağını geçmez.
Hocam işlemciyi alsak sıvı soğutması ayrı bir dert.
Sıvı soğutma şart değil. Kaliteli bir hava soğutma çoğu işlemci için yeterli.

Darboğazı en aza indirip maksimum performansı alabilmem için bir yol var mıdır?
İşlemci OC ve RAM'lerinin frekansını yüksek tutmak darboğazı azaltır. Ekran kartı için işlemci hariç yardımcı bileşenleri örneğin RAM'leri ne kadar iyi beslersen, ekran kartını beslemek konusunda o kadar iyi verim alırsın.

İşlemci OC ve RAM'lerinin frekansını yüksek tutmak darboğazı azaltır. Ekran kartı için işlemci hariç yardımcı bileşenleri ne kadar iyi beslersen, ekran kartını beslemek konusunda o kadar iyi verim alırsın.

İşlemcimde ısınma oluyor OC yapamam büyük ihtimal.
RAM 3000 MHz'de çalışıyor.
İleride yeni bir 16 GB RAM almayı düşünüyorum.

İşlemcimde ısınma oluyor OC yapamam büyük ihtimal.
RAM 3000 MHz'de çalışıyor.
İleride yeni bir 16 GB RAM almayı düşünüyorum.
16GB RAM iyi olur. Mesela 3600MHz ve 2600 ile besleme durumun 3000MHz ve 2600 ile besleme durumundan çok daha iyidir. Bundan bahsettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı