Çözüldü RX 6600 XT 103 dereceye çıkıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

HamzaAts

Decapat
Daha fazla  
Screenshot_1.png

Witcher 3 oynuyordum. GTX 1060'tan buna geçtiğim için bana biraz yüksek geldi sizce normal midir?
RX 6600 XT Fighter modeli daha da yükseliyordu korktum kapattım. Kaça kadar çıkması normaldir?
Boşta 58 60 derecelerde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
8 sayfadır devam eden konuda Hotspot'un ekran kartı sıcaklığında baz alınmayacağını yazmış olmama-olmamıza rağmen lehimlerin eriyeceğine dair iddialar, fanların döndüğüne dair kontroller, ekran kartının komple temizliğine varacak kadar akla ve mantığa sığmayacak şeyler okudum. Ayrıca @HamzaAts, size de anlam veremedim. Onca şey yazdık, anlattık. Hala 2-3 yorum üzerinden konuya odun atıyorsunuz resmen.

Alalım başa: Nedir bu Hotspot?

Ayrıca bazı RX 6600 XT modelleriyle ilgili termal değerleri de sunayım. Bunu da ben yapmadım he. Google denen şeyi kullandığınızda ulaşabiliyorsunuz.

1.jpg

Sonra konuya dönüp bu Fighter modelini bir inceleyelim.

Bu model fiziksel ve görsel anlamda kısılıp kartın çalışmasına engel olmayacak şekilde soğutmaya yer verilmiş bir yapıdadır. Bunu da zaten konu içerisindeki farklı senaryolarda kanıtladık.

Kasanın yan camı açık şekildeki değerler:

Ekran Alıntısı.PNG

Kasanın yan camı kapalı şekildeki değerler:

1643975726644.png

Şimdi bir dolu üye, konu içerisindeki yorumları dahi okumadan ki hadi okumadılar ama Google'ı dahi kullanamadan kartı cehennem ateşindeymiş gibi göstermeye kalktılar. İnsaf ya.

Alın size RX 6800 XT'nin farklı üreticiler nezdindeki termal sonuçları:

3.JPG

Size göre Sapphire kapatsın dükkanı gitsin. AMD'nin en baş partnerlerinden biri olarak eritmiş lehimleri!?

Bilmeyip sorana canım feda. Ama araştırmaktan ve analiz etmekten kaçınıp ezbere konuşanlara tahammülüm yok. Ekran kartı sıcaklıkları bir dolu etmeni içine alır. Kasa ve fan yeterliliği, ortam sıcaklığı, ekran kartı soğutma bloğu, mevcut sürücü vs. şeklinde sıralayabiliriz. Buralardaki noksanlıklar kartın sıcaklığını etkileyecektir. Bu doğaldır. Konudaki "100 derece" lafını okuyan herkes atlamış resmen. Lütfen biraz araştırın, soruşturun, merak edin. Yanlış yönlendirmekten başka bir şey yapmıyorsunuz.

Umarım hepinize bir cevap niteliği taşır artık.
Şu konuda bu kadar araştırma cahilliğine denk geldiğime inanamıyorum. 8 sayfadır devam eden konuda Hotspot'un ekran kartı sıcaklığında baz alınmayacağını yazmış olmama-olmamıza rağmen lehimlerin eriyeceğine dair iddialar, fanların döndüğüne dair kontroller, ekran kartının komple temizliğine varacak kadar akla ve mantığa sığmayacak şeyler okudum. Ayrıca @HamzaAts, size de anlam veremedim. Onca şey yazdık, anlattık. Hala 2-3 yorum üzerinden konuya odun atıyorsunuz resmen.

Alalım başa: Nedir bu hotspot?

Ayrıca bazı RX 6600 XT modelleriyle ilgili termal değerleri de sunayım. Bunu da ben yapmadım he. Google denen şeyi kullandığınızda ulaşabiliyorsunuz.

Eki Görüntüle 1296946

Sonra konuya dönüp bu Fighter modelini bir inceleyelim.

Bu model fiziksel ve görsel anlamda kısılıp kartın çalışmasına engel olmayacak şekilde soğutmaya yer verilmiş bir yapıdadır. Bunu da zaten konu içerisindeki farklı senaryolarda kanıtladık.

Kasanın yan camı açık şekildeki değerler:

Eki Görüntüle 1296944

Kasanın yan camı kapalı şekildeki değerler:

Eki Görüntüle 1296945

Şimdi bir dolu üye, konu içerisindeki yorumları dahi okumadan ki hadi okumadılar ama Google'ı dahi kullanamadan kartı cehennem ateşindeymiş gibi göstermeye kalktılar. İnsaf ya.

Alın size RX 6800 XT'nin farklı üreticiler nezdindeki termal sonuçları:

Eki Görüntüle 1296949

Size göre Sapphire kapatsın dükkanı gitsin. AMD'nin en baş partnerlerinden biri olarak eritmiş lehimleri?

Bilmeyip sorana canım feda. Ama araştırmaktan ve analiz etmekten kaçınıp ezbere konuşanlara tahammülüm yok. Ekran kartı sıcaklıkları bir dolu etmeni içine alır. Kasa ve fan yeterliliği, ortam sıcaklığı, ekran kartı soğutma bloğu, mevcut sürücü vs. şeklinde sıralayabiliriz. Buralardaki noksanlıklar kartın sıcaklığını etkileyecektir. Bu doğaldır. Konudaki "100 derece" lafını okuyan herkes atlamış resmen. Lütfen biraz araştırın, soruşturun, merak edin. Yanlış yönlendirmekten başka bir şey yapmıyorsunuz.

Umarım hepinize bir cevap niteliği taşır artık.

Hocam ben sizi anladım cevap verenlere yorum yapmaya çalışıyorum konu kurup cevap vermedi denmesin diye. Ama sonuna kadar haklısınız.

Son düzenleme:
Bakımları yapın, macun değişimi ve temizlik. Biraz fazla değil çok fazla. GPU yanabilir, dikkatli olun.

Artı -1 Eksi
80 üzerinde risk başlar. Bu sıcaklık aşırı fazla. Termal macun değişimi yapmanız gerekiyor acil olarak. O zamana kadar da oyun oynamayın.

Hocam, RX 6600 XT yeni bir kart termal macun bakımı gerektiren bir model değil ayrıca verdiğiniz tavsiye sonucu ürünün garanti dışı kalacağını da söylemeniz gerekir. İyi günler.

Hocam sana tavsiyem almış bulunduğun mağazaya götürmen ve arızalı olduğunu söylemen. 100 derece üstüne çıktığını söylemen gerek çünkü normal değil. Büyük ihtimal ile arızalı denk gelmiş. Bende de RX590 var bana da arızalı denk geldi. Aldığım yere götürdüm, firmaya yolladılar ve 20 gün içerisinde yenisini yolladılar.

Artı -1 Eksi
Şu konu tek başına Technopat Sosyal kitlesinin çoğunluğunun nasıl bir teknoloji cahili olduğunu kanıtlıyor. Bunlara "hotspot nedir" diye sorsan "o nedir ağam VPN mi?" diye yanıtlarlar.

Bilginiz yoksa fikrinizi zikretmeyin, o kadar zor değil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı