RX 6600 XT Bağlantı Yeri Sıcaklığı 100 dereceyi geçiyor

RestalFox

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar oyun oynarken ekran kartı sıcaklığına baktığımda GPU Sıcaklığı 60 derece bandında geziyor. Diğer GPU sıcaklığı 2, 95-100-105'e kadar çıktığını görüyorum. Bu normal mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar oyun oynarken ekran kartı sıcaklığına baktığımda GPU Sıcaklığı 60 derece bandında geziyor. Diğer GPU sıcaklığı 2, 95-100-105'e kadar çıktığını görüyorum. Bu normal mi?
Karta OC uyguladınız mı? Eğer stok halde böyle ise biraz undervolt ile sıcaklık düşürülebilir.

Powercolor Red Devil.

Bu tam olarak nerede oluyor, hani benim soğutması Red Devil'a karşı vasat olan Pulse ile dahi çip ve hotspot arasında 20 derece fark var, 40 derece absürt. Ya kartının soğutma bloğunda üretim kaynaklı bir sıkıntı var değişmesi veya müdahale edilmesi gerekebilir ya da baktığın yer yanlış söylüyor. AMD Radeon Software'dan takip ediyorsun değil mi?

Screenshot_6.jpg

Bu tam olarak nerede oluyor, hani benim soğutması Red Devil'a karşı vasat olan Pulse ile dahi çip ve hotspot arasında 20 derece fark var, 40 derece absürt. Ya kartının soğutma bloğunda üretim kaynaklı bir sıkıntı var değişmesi veya müdahale edilmesi gerekebilir ya da baktığın yer yanlış söylüyor. AMD Radeon Software'dan takip ediyorsun değil mi?

Eki Görüntüle 1355297
Red Devil modelinin o şekilde sıcaklık değerleri vermemesi lazım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Red Devil modelinin o şekilde sıcaklık değerleri vermemesi lazım.

Kesinlikle. Bazı kartların üretim kaynaklı vidaları esnek kalabiliyor veya benzeri hatalar olabiliyor. Eğer soğutma bloğuna temas etmesi gerekirken etmeyen bir nokta açık kaldıysa kavruluyor olabilir. Kart 80 derece, hotspot 100 derece olur suçu kasaya atarız da 40 derece oynamamalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı