RX 6600 XT CS:GO düşük FPS

DELUXE0

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Son günlerde CS:GO'da FPS düşüşü yaşadım ve çözemedim bir türlü. Anlamıyorum. Geçen 300-400 FPS'lerde iken şimdi 60-150 FPS'lerde dolanıyor.
Aynı sistem olan kişilerde 300-500 FPS falan yani.

• Ekran kartı 23.4.3 sürücüsüne güncellendi.
  • CS:GO kodları denendi.
  • XMP açıldı.
  • BIOS güncel.
  • Güç seçeneklerinin hepsi denendi.
  • CS:GO sıfırlandı
  • DirectX 9 tekrar yüklendi.

PC'nin özellikleri:
RX 6600 XT.
R5 5600.
16 GB RAM 3000MHz
B450M S2H

Son düzenleyen: Moderatör:
Çoklu CPU kullanımı açık olmasa bile bu kadar düşük FPS almamanız gerekiyor. Yalnızca CS:GO'ya özel bir durum mu?

Format atmayı denediniz mi hocam ekran kartı profilini e-sports seçin.

Format atmayı denemedim çok fazla oyun var ama e-spor moduna aldım hocam format dışında başka bir çözüm öneriniz var mı güç seçeneklerini denedim.

Ayrıyeten oyunda şırında basınca falan FPS düşmüyor Hz değeri düşüyor garip.
Sanki V-Sync açık değilmiş gibi.

Çoklu CPU kullanımı açık olmasa bile bu kadar düşük FPS almamanız gerekiyor. Yalnızca CS:GO'ya özel bir durum mu?

Çoklu CPU açık evet sadece CS:GO'da FPS düşüklüğü oldu.

Format atmayı denemedim çok fazla oyun var ama e-spor moduna aldım hocam format dışında başka bir çözüm öneriniz var mı güç seçeneklerini denedim.

BIOS'u resetlemeyi deneyebilirsin.

Çoklu CPU açık evet sadece CS:GO'da FPS düşüklüğü oldu.
CSGO da oluyorsa sadece silip yeniden yükleyin oyunu.

Son düzenleme:
İlginç bende de 6600 XT var 300-400 FPS alıyorum. Birdenbire mi oldu FPS düşmesi?

Hocam sorunu çözdüm çözüm ise şöyleydi.
- CS:GO'nun klasörne girdim oradan cs.exe ye özellikler dedim ekran iyileştirmelerin devre dışı bırak tikini işaretledim ( yüksek DPI ayarlarını değiştir ) e girdim bir de ( yüksek DPI ölçeklendirme davranışını geçersiz kıl ) ı işaretledim uygulama seçtim çıktım ve sonra da AMD Smart Access Memory açtım sonra oyuna girdim ayarların hepsi en yüksekte ortalama 300FPS oldu.

Çözümü Reddit'ten buldum.

Benim gibi sorun yaşayan arkadaşlar ise şu linkten detaylı bakabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı