RX 6600 XT düşük performans

Suicidege

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Dün RX 6600 XT Sapphire Nitro+ aldım. Bugün itibari ile test etme şansı buldum fakat anormal bir şekilde kötü performans alıyorum. Driver'lar güncel. Afterburner programı ile baktığım zaman oyun içindeyken ekran kartım maksimum %37 civarında çalışıyor fakat oyun Valorant olduğu için çok bir performans istemiyor diye düşünüyorum yanlışım olabilir bu konuda. Artı olarak başka bir oyunda deneyemedim daha yüklü olmadığı için. Sorun Valorant ile de olabilir belki. Fikirlerim bunlar şu anda.

İşlemcim Ryzen 5 2600.
2x8 RAM kullanıyorum.
500W PSU kullanıyorum ( bundan da olabilir diye düşünüyorum )

Bir fikri olan var mı acaba?

Önceki kartım RX 570 idi.

Arkadaşlar selam. Dün RX 6600 XT Sapphire Nitro+ aldım. Bugün itibari ile test etme şansı buldum fakat anormal bir şekilde kötü performans alıyorum. Driver'lar güncel. Afterburner programı ile baktığım zaman oyun içindeyken ekran kartım maksimum %37 civarında çalışıyor fakat oyun Valorant olduğu için çok bir performans istemiyor diye düşünüyorum yanlışım olabilir bu konuda. Artı olarak başka bir oyunda deneyemedim daha yüklü olmadığı için. Sorun Valorant ile de olabilir belki. Fikirlerim bunlar şu anda.

İşlemcim Ryzen 5 2600.
2x8 RAM kullanıyorum.
500W PSU kullanıyorum ( bundan da olabilir diye düşünüyorum )

Bir fikri olan var mı acaba?

Önceki kartım RX 570 idi.
Bask oyunlarda denemelisin

Arkadaşlar başka oyunda deneyeceğim az sonra yüklenince fakat aldığım FPS değeri Valorant'ta 110-90 arası. Ne olursa olsun bir anormallik yok mu sizce de?
Ekran kartı böyle bu arada ben bir şeye dokunmadım. Kendiliğinden OC'li kart.

Dosya Ekleri

• AFTERBURNER.png
    AFTERBURNER.png
    175,8 KB · Görüntüleme: 88
RAM hızların yüksek mi? Büyük ihtimalle anakartın B450 falan PCIe 3.0 anakartlarda da performansı mükemmel değil bu kartın, B550'lerde daha performanslı çalışıyor. Smart Access Memory açık mı? Ben 3300X ve B550 anakartla kullanıyorum aynı kartı Valorant performansı böyle;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@Turbooo 3300X ile Valorant yüksek ayarlarda maksimum gördüğüm %50 neyin %20 darboğazıymış. 2600 ile taş çatlasın %35 görür arada %65'lik koca bir aralık var. Valorant gibi oyunlarda bunlar normal, senin dediğin %20 başka oyunlarda geçerlidir.
Yok ben genel anlamda dedim. İşlemci isteyen oyunlar için demedim zaten.

RAM hızların yüksek mi? Büyük ihtimalle anakartın B450 falan PCI-e 3.0 anakartlarda da performansı mükemmel değil bu kartın, B550'lerde daha performanslı çalışıyor. Smart Access Memory açık mı? Ben 3300X ve B550 anakartla kullanıyorum aynı kartı Valorant performansı böyle;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Smart Access Memory açık değil yani direk kullanamıyorum onu. Gigabyte A320M S2H 3200MHz(OC) M.2 AM4 mATX anakart kullanıyorum. RAM hızlarım ise 2666.
Az sonra Apex içinde deneyip fotoğraf atacağım.

Geri
Yukarı