RX 6600 XT düşük watt harcıyor

Eren186

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, RX 6600 XT ekran kartını kullanıyorum. Oyun sırasında 140 watt alırken anlık olarak 70 Watt'a düşüyor ve FPS'ler düşüyor, delirmek üzereyim. Rica ediyorum, yardım edin.

Sistemim şu şekilde:

• RX 6600 XT 8 GB.
  • Ryzen 5 5600.
  • 2x8 GB 3000 MHz RAM.
  • 1 TB HDD.
  • 500 GB M.2 SSD (4000-3500)RDR 2'de ekran kartı sıcaklığı maksimum 60-65 derece, işlemci sıcaklığı ise 45-55 derece arasında değişiyor. FPS değerleri 100-140 arası gidip gelirken, watt düşüşü yaşandığında 50'ye kadar düşüyor.
Ekran kartı gerektiren oyunlarda bu sorunu yaşıyorum ve saçma bir şekilde League of Legends ve Valorant gibi daha hafif oyunlarda da aynı sorunu yaşıyorum.

Eğer isterseniz, fotoğrafı da atabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Basit bir seçenek olarak bilgisayarınız performans modunda mı? Geçenlerde o şekilde watt değerlerim düşüyordu. Dengeli mod açıkmış.

PSU kaynaklı olabilir. Dandik bir PSU kullanıyorsan normaldir.
Evet bende Psu'dan olduğunu düşünüyorum Frisby markanın korumasız verimliliği belli olmayan dandirik bir psu umarım düzelir. Spesifik başka bir sorun var mıdır sizce? High power 600 watt +80 gold tam korumalı PSU sipariş ettim haftaya test edicem umarım sorunu çözebilirim.

@UmutMelihAkyol her şeyi denedim her şey optimize fakat PSU'dan olduğunu düşünerek hareket ediyorum ama başka sebepler varsa belirtirsen sevinirim.

Evet bende Psu'dan olduğunu düşünüyorum Frisby markanın korumasız verimliliği belli olmayan dandirik bir psu umarım düzelir. Spesifik başka bir sorun var mıdır sizce? High power 600 watt +80 gold tam korumalı PSU sipariş ettim haftaya test edicem umarım sorunu çözebilirim.

@UmutMelihAkyol her şeyi denedim her şey optimize fakat PSU'dan olduğunu düşünerek hareket ediyorum ama başka sebepler varsa belirtirsen sevinirim.
OCCT power testi yaparsan anlaşılır orda psu sıkıntılı mı değil mi?

AMD Radeon ayarlarını sıfırlar mısın?

Sıfırladım ama sorun hala devam ediyor.

OCCT Power testi yaparsan anlaşılır orada PSU sıkıntılı mı değil mi?

Hemen indirip deniyorum.

@Edds yanlış olan bir şey var mı?
IMG_20240322_045759_881.jpg

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı