RX 6600 XT ekran kartı 55 dereceyi geçmemesine rağmen FPS stabil değil

OSMAN58

Hectopat
Selam arkadaşlar, sarı site üzerinden Gigabyte RX 6600 XT Gaming OC 8 GB ekran kartı aldım (kart yurt dışından alınmış).
Ekran kartındaki anormallikler CS:GO'ya girdiğimde fanı %100 de çalıştırıyor ve düşük yüksek fark etmeksizin oyunda takılmalar mevcut. Ortalama FPS 100- 220 arası stabil değil FurMark testinde 55 derece sıcaklığı geçmiyor. CPU-Z'den de kontrol ettim kart orijinal sistem mi darboğaz yapmış olabilir mi?
Başka oyun deneme fırsatım olmadı ekran kartı ağırlıklı.
Sistem:
CPU: Ryzen 3 3100.
16 GB RAM 3200 MHz.
MSI'a 320 m a Pro anakart.
2 adet SSD 250 +250
650W güç kaynağı.
RX6600 ekran kartı.
Driver üzerinden de ayarlar yaptım fakat sonuç aynı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam arkadaşlar, sarı site üzerinden Gigabyte RX 6600 XT Gaming OC 8 GB ekran kartı aldım (kart yurt dışından alınmış).
Ekran kartındaki anormallikler CS:GO'ya girdiğimde fanı %100 de çalıştırıyor ve düşük yüksek fark etmeksizin oyunda takılmalar mevcut. Ortalama FPS 100- 220 arası stabil değil FurMark testinde 55 derece sıcaklığı geçmiyor. CPU-Z'den de kontrol ettim kart orijinal sistem mi darboğaz yapmış olabilir mi?
Başka oyun deneme fırsatım olmadı ekran kartı ağırlıklı.
Sistem:
CPU: Ryzen 3 3100.
16 GB RAM 3200 MHz.
MSI'a 320 m a Pro anakart.
2 adet SSD 250 +250
650W güç kaynağı.
RX6600 ekran kartı.
Driver üzerinden de ayarlar yaptım fakat sonuç aynı.

İşlemci ekran kartı dengesi yok. İşlemci ekran kartına göre çok fazla geride kalıyor rekabetçi oyunlar için. Ekran kartını test etmek için hikaye tabanlı oyunlarda grafik ayarlarını en yükseğe alıp test edin. Rekabetçi oyunlarda o işlemci ile dengeli iyi bir FPS almanız pek olasıda değil.

Darboğaz mümkün. Oyun ayarları düşükteyse yükseğe çek dene
Fps de sıkıntı yok da takılmalar oluyo

İşlemci ekran kartı dengesi yok. İşlemci ekran kartına göre çok fazla geride kalıyor rekabetçi oyunlar için. Ekran kartını test etmek için hikaye tabanlı oyunlarda grafik ayarlarını en yükseğe alıp test edin. Rekabetçi oyunlarda o işlemci ile dengeli iyi bir FPS almanız pek olasıda değil.
Ekran kartında sorun yok diyosun?

RX6600 R5 1600 AF ile bile darboğaz oluyordu hocam. İşlemci çok düşük kalmış ekran kartına göre acil şekilde işlemciyi değiştirin derim. Oyunlarda takılmalar ciddi şekilde mevcuttu. Bilgisayardan soğutur darboğaz olayı fakat ekran kartı fanı %100 çalıştırmıyordu hiçbir zaman.

Ekran kartında sorun yok diyosun?

Evet. Rekabetçi oyunlar için bu ekran kartının yanına işlemci olarak 5600X gibi bir işlemci koymanız gerekiyor. Tek sorun işlemci gibi görünürde.

Geri
Yukarı