RX 6600 XT ekran kartı 8958 TL'ye alınır mı?

Bütçe
9500
FurMark testinde 8X açıkken 19-20 FPS vermesi demiş sanki diğer kartlar 100 FPS veriyor? Buradan bir çıkarım yapıldığını da ilk kez gördüm. 8X kapalı bir test yapalım kaç FPS alıyorsun, benimkiler stok ve OC olarak burada misal;

İyi güldürdü gece gece. Sen ya kartı kullanmayı becerememişsindir ya da arızalısı denk gelmiştir.

Dostum bence kendine gül 8X mssa açıkken 155 FPS vermesi zaten imkansız benim dediğim test bu değil sen kartı 0mssax te test etmişsin biraz bilgilen bilmiyorsan sor bazen şaşırıyorum insanlara yardımcı olmak için yazdım. Ama o kadar çok art niyetli insan var ki bunu bile kendi kötü zihninin senaryolarına yöneltiyor. Siz gidin alın ben düşüncemi söyledim ve arkasındayım o kart o fiyatı haketmiyor.

19 20 fps vermesi o kart için normal değil gtx1070 eskim kartım bile daha iyi sonuçlar verdi. Kartın oyun performansı ise yine o kadar parasının kartı değil dediğim gibi ben kendi deneyimlerimi aktardım kart sorunlu değil aynı sonuçları alan başkalarınada sordum .

@buraksoydar 8X MSAA ne biliyor musun da onunla test ediyorsun gelmiş FPS diyor. Furmark skoru önemlidir o da 0 ile olur.

Kart parasının kartı RDR2 ultra 70+ FPS, Cyberpunk 2077 65+ FPS verdikten sonra banane Furmark 8X'ten. Sen kaç FPS alıyorsun çek kaydını yükle boş yapacağına. Benimkiler burada.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Benim anlamadığım şu, yüzlerce teknoloji platformu test yapmış hangi oyunda ne kadar fps verdiği belli kartlarin bu sir değil ki. Kartlar çıkalı yil olmuş neredeyse neyin performans tartışması yapılıyor anlamadım. İsterse funmark'da 5 fps versin bu kart X oyunda testlerdeki performansı veriyor mu veriyor bundan sonrası oyun için alanlar açısından bir önem arz etmiyor.

Benim anlamadığım şu, yüzlerce teknoloji platformu test yapmış hangi oyunda ne kadar fps verdiği belli kartlarin bu sir değil ki. Kartlar çıkalı yil olmuş neredeyse neyin performans tartışması yapılıyor anlamadım. İsterse funmark'da 5 fps versin bu kart X oyunda testlerdeki performansı veriyor mu veriyor bundan sonrası oyun için alanlar açısından bir önem arz etmiyor.
Sıkıntı o değil. Fps drop yiyen,olması gereken fps'i alamayan arkadaşlar var. Forumda görüyorum,ürünün yorumlarında görüyorum ve kendimde bizzat gördüm.

@Kaleatakan tek kanal RAM ile beslersen, işlemcin veya güç kaynağın vasat ise, HDD veya sorunlu SSD kullanıyorsan, virüs varsa her sistemde drop yersin bu anormal bir durum değil. Sağlıklı ve düzgün bir sistemde kartın ne performans verdiği önemli.

Ben 10 aydır kullanıyorum sistemimde bir sorun yok ve kart da mükemmel olarak çalışıyor.

Kardeşim benim sistemim gayet sağlam 5900X, 32 RAM, 1TB M.2 SSD var Power'da gayet kaliteli sağlam. Oyunda ani donmalar mevcut ve bunu kendim 3 tane kart test ederek gördüm. GTX1070, RTX3060ı taktığımda hiçbir oyunda ani donma FPS ani dalgalanması yok bu kartın akıcılığı olsun oyun performansı olsun benim deneyimlediğim kadar kötü olduğu için insanlar zaten zor durumda zar zor kart alıyor yüksek fiyatla bari ne aldığını bilsin pişman olmasın diye paylaştım.

AMD veya NVIDIA ikisinde bana reklam yapmam için para vermiyor komik olmayın fan boy sizsiniz. İnsanlara doğruyu anlatmak doğru karar verdirmek için çabalayın saçmalamayı kesin. Mssa 8xte önemli değilmişte o kadar para veriyorsan bundan daha fiyatı uygun kartların gerisinde kalıyorsa tabii ki eleştireceksin. Oyun oynamayı bırakta biraz araştır aldığın ürünü sırf kendin aldığın için savunma.

@buraksoydar sağlam güldürdün. Evet tüm ekran kartı alanlar sabahtan akşama Furmark MSAA X8 oynadığından (skor puanı bile çıkmayan bir burning testi) ekran kartı tercih ederken en büyük gayeleri bu olacak.

Forumda onlarca 6600 XT kullanıcısı var bir sor bakalım ne diyecekler sana. Sana %99 arızalı denk gelmiş, panik yapıp değişim istememişsin sonuç bu. Furmark skor testi at deriz yok, oyun videosu kaydet deriz yok. Youtube'da milyon tane inceleme var ama kart alacaklar sabahtan akşama 8X MSAA diye bağıran birisine bakıp seçim yapacaklar evet.

Dostum cahilliğin gerçekten düşündürücü mssa (kenar yumuşatma) sadece öylesine bir test değil grafik kalitesinin test etme skorudur. Senin seviyene inip anlatırsam o skor senin oyunlarda o gördüğün görüntünün kalitenin puanlamasıdır. Sadece oyun oynayarak o dar kafanı oldukça körleştirmişsin. Gerçekleri söylemek zorunda bıraktırdın beni. Kartı söktüm 3070 Ti geçiş yaptım. 6600XT arızalı değildi merak etme onu anlayacak bilgi birikimine sahibim.

Sen oyununu oyna boş ver gerisini. Senin anlayacağını sanmıyorum bir şeyleri.

@buraksoydar RTX 3060'a ne oldu, birden 3070 Ti'a mı geçtim. Geçenlerde de 9900K'dan 5900X'e geçmiştin. Var bir takıntı belli geçmiş olsun ne diyelim. Kenar yumuşatma demiş.

3070 Ti kenarları o kadar iyi yumuşatıyorsa nasıl RX 6800'ün gerisinde kalıyor aynı fiyata? Furmark'ta istediği kadar FPS versin bunu oyuna yansıtamıyorsa iş bitmiştir.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı