Çözüldü RX 6600 XT ekran kartı sürücüsünde sarı ünlem

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Shanverdy

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle selamlar, bugün açtığım 2. konu bu ve sizden yardım istiyorum. İlk açtığım konuda sorun "no Signal" hatasıydı, o sorunu RAM'leri çıkartıp silgi ile zarar vermeden yavaşça silip farklı slotlara takarak çözdüm. Fakat şimdi de ekran kartının yanında aşağıda görmüş olduğunuz ekran görüntüsündeki gibi ünlem var ve sürücüler güncel olmasına rağmen ünlem hala var. Bende sürücüleri AMD'nin Auto-detect programını yükleyerek güncelleştirmek istedim fakat programı açtığımda ekranın gidip geri gelmesi gerekirken gidip geri gelmiyor ve no Signal diyor. Bilgisayarı kapatıp tekrar açtığımda ise ekran geliyor, sürücüleri güncelleştirmeye çalıştığımda yine aynı sorun ile karşılaşıyorum. Kısacası bilgisayar açıldığında ekran geliyor fakat sürücüler ile ilgili bir şey yaptığımda "no Signal" hatası alıyorum, ne yapmam gerekiyor? AMD'nin sürücüleri hakkında bir problem mi yoksa tek yaşayan ben miyim?

Dosya Ekleri

• resim_2021-08-25_111846.png
    resim_2021-08-25_111846.png
    2,8 KB · Görüntüleme: 485
Çözüm
Bu sorunu yaşayıp açtığım konuya denk gelen arkadaşlar varsa ilk önce diğer mesajlara bakarak benim ve @DELUXE0 nickli (itham ne kadar doğru olur bilmiyorum fakat) arkadaşımızın denediklerini deneyin. En son çare olarak Kino'nun söylediği üzere önemli dosyalarınız var ise o dosyaları yedeklemek şartıyla bütün diskinizi temizleyerek bir format atın ve ekran kartınızın driverı dışındaki bütün driverlarınızı güncel tutun. AMD yeni stabil bir driver sürümü yayınladığında o sürümü yükleyerek devam edebilirsiniz fakat şuanlık 21.8.1 sürümü ile devam edin. Bundan sonra yapacağınız şey sorun hala devam ediyor ve çözülmüyorsa diğer donanımlarınızın gerekli kontrollerini sağlayıp eğer bir problem yoksa ekran kartınızı teknik servise göndermek olacaktır. Umarım @kino ve @DELUXE0 nickli/isimli arkadaşların belirtmiş olduğu çözümler işinize yarar ve sorununuz çözüme kavuşur. İyi günler dilerim.
@Shanverdy sürücü güncellendiğinde aynı sorunu mu yaşamışlar? Hangi sürücüden bahsediyorlar biz nasıl sorunsuz kullanıyoruz o zaman. Kim söyledi bunu aldığın yer mi yoksa servisin kendisi mi?
Sinerji Bilgisayar da teknik servis bölümünde çalışan birisi bize mail attı ve denediği sistemi, yaşadığı sorunu söyledi. Bana kartın 21.8.1 sürümü ile bir problem çıkarmadığını da belirtti.
@Shanverdy sürücü güncellendiğinde aynı sorunu mu yaşamışlar? Hangi sürücüden bahsediyorlar biz nasıl sorunsuz kullanıyoruz o zaman. Kim söyledi bunu aldığın yer mi yoksa servisin kendisi mi?
Deneme yapılan sistem :

Asus Prime B450M-K II

Amd Ryzen 5 5600x işlemci

8 gb 3200MHz CL16 Ram

256GB Sata Ssd

650W 80+ Psu
Bir fikriniz var mı bu konu hakkında sizce kart mı sorunlu yoksa sadece belirli durumlarda mı sorun çıkarıyor?
herkese merhaba

AMD Ryzen 5 3600 TRAY 3.6/4.2GHz
Patriot Viper 2x8 GB 3200MHz DDR4 CL16 PVS48G320C6
Sapphire RX 6600XT Pulse 8GB GDDR6 128Bit 11309-03-20G
Gigabyte B450M-S2H V2 2133MHz 3600Mhz(O.C.) Soket Am4 mAtx
Sharkoon SHP650V2 650W 80+ 12cm Fan Power Supply
Kingston SSD NVMe 500GB 2200-2000MB/s SA2000M8/500 PCIe -M2 -3.0- -3D NAND

7 eylülde yukarıdaki sistemi kullanmaya başladım. 9 eylülde herkesin yaşadığı sürücü sorunları başladı. dün ekran kartını servise götürdüm, yeni bir rx6600xt (aynı model sapphire) verdiler ve temiz bir windows kurup, sistemi internete bağlamadan sürücü kurulumu yapmamı söylediler. önce anakart chipset ardından raid>lan>audio sürücülerini kurdum. en son 21.8.2 gpu sürücüsünü kurdum. (yalnız ben kurduğumda Recommended (WHQL) değildi. amd bugün onaylanmış sürümünü yükledi sitesine) son olarak windows güncelledim, dünden beri sorunsuz kullanıyorum.

sorunu yeni kart mı çözdü yoksa sürücü sıralaması mı bilmiyorum. ayrıca dediğim gibi sistemi ilk iki gün sorunsuz kullanmıştım. yani önümüzdeki günlerde sürücü tekrar hata verebilir?!

herkese merhaba

AMD Ryzen 5 3600 TRAY 3.6/4.2GHz
Patriot Viper 2x8 GB 3200MHz DDR4 CL16 PVS48G320C6
Sapphire RX 6600XT Pulse 8GB GDDR6 128Bit 11309-03-20G
Gigabyte B450M-S2H V2 2133MHz 3600Mhz(O.C.) Soket Am4 mAtx
Sharkoon SHP650V2 650W 80+ 12cm Fan Power Supply
Kingston SSD NVMe 500GB 2200-2000MB/s SA2000M8/500 PCIe -M2 -3.0- -3D NAND

7 eylülde yukarıdaki sistemi kullanmaya başladım. 9 eylülde herkesin yaşadığı sürücü sorunları başladı. dün ekran kartını servise götürdüm, yeni bir rx6600xt (aynı model sapphire) verdiler ve temiz bir windows kurup, sistemi internete bağlamadan sürücü kurulumu yapmamı söylediler. önce anakart chipset ardından raid>lan>audio sürücülerini kurdum. en son 21.8.2 gpu sürücüsünü kurdum. (yalnız ben kurduğumda Recommended (WHQL) değildi. amd bugün onaylanmış sürümünü yükledi sitesine) son olarak windows güncelledim, dünden beri sorunsuz kullanıyorum.

sorunu yeni kart mı çözdü yoksa sürücü sıralaması mı bilmiyorum. ayrıca dediğim gibi sistemi ilk iki gün sorunsuz kullanmıştım. yani önümüzdeki günlerde sürücü tekrar hata verebilir?!
Hocam bende dediğiniz gibi denerim fakat karttan dolayı olsa herkesin mi kartı problemli?
Şuanda 21.8.2 WHQL sürümünün kurulumunu gerçekleştirdim ve sorun hala devam etmekte. Bir de benim sorunumu çözecek en uygun fiyatlı anakart nedir bir fikriniz var mı @kino hocam?

Son düzenleme:
9600 küsür.

Hocam beraber toplu bir şekilde sinerji bilgisayar ile iletişime geçmeyi başarabilirsek durumun ciddiyetini daha net anlarlar.
hocam ben aradım göndericem kasayı yarın içine notta bırakacağım eğer anakartta sıkıntı varsa para ekleyelim değiştirin vs. gibi
@Shanverdy ben sizin için genel bir mail atayım birazdan. Hepiniz aynı modeli mi aldınız? @frageN @JamesPark
olabilir ben sinerji wolf isimli modeli aldım anakart s2h

hocam ben aradım göndericem kasayı yarın içine notta bırakacağım eğer anakartta sıkıntı varsa para ekleyelim değiştirin vs. gibi
Hocam bende öğrenciyim yani çok ekleme yapma şansım yok, ara sıra modelleme yapıyorum, arkadaşlarımla vesaire zaman öldürmek için çok fazla oyun oynuyorum, yazılım ile ilgileniyorum vesaire vesaire ama daha kullanamadık bile.

@Shanverdy alacağın en ucuz f/p anakartlar bunlardır. Satan yer de güvenilir, şu anda en ucuz onlarda Amazon'daki indirim bitmiş. İkinci anakart benim kullandığım oluyor. M.2 soğutucusu var, overclock ve render yapıldığında ısınma değerleri iyi, malzeme kalitesi yüksek ATX bir model. İlki de bütçe yoksa alınabilecek ufak modeli o da iş görür.

@Shanverdy alacağın en ucuz f/p anakartlar bunlardır. Satan yer de güvenilir, şu anda en ucuz onlarda Amazon'daki indirim bitmiş. İkinci anakart benim kullandığım oluyor. M.2 soğutucusu var, overclock ve render yapıldığında ısınma değerleri iyi, malzeme kalitesi yüksek ATX bir model. İlki de bütçe yoksa alınabilecek ufak modeli o da iş görür.

Anladım hocam, parayı çıkarabilirsem en kısa sürede anakart değiştirmek istiyorum. Yoksa bu iş olacak gibi değil gerçekten.

Hocam bende öğrenciyim yani çok ekleme yapma şansım yok, ara sıra modelleme yapıyorum, arkadaşlarımla vesaire zaman öldürmek için çok fazla oyun oynuyorum, yazılım ile ilgileniyorum vesaire vesaire ama daha kullanamadık bile.
aynen hocam ben de öğrenciyim ve profesyonel oyunculukla ilgileniyorum ama 1 aydır 10 dakika oyun oynayamadım çok yazık giden zamana... gönderdiğim zaman anakartı değiştirip denemelerini de söyleyeceğim eğer olumlu sonuç alırsam buraya yazarım.

aynen hocam ben de öğrenciyim ve profesyonel oyunculukla ilgileniyorum ama 1 aydır 10 dakika oyun oynayamadım çok yazık giden zamana... gönderdiğim zaman anakartı değiştirip denemelerini de söyleyeceğim eğer olumlu sonuç alırsam buraya yazarım.
Tamamdır hocam bende dediğim gibi parayı bir şekilde çıkartmaya çalışacağım artık, umarım problem 300-400 TL'ye çözülür. Çözülmeme ihtimali çok düşük anakart değiştirdikten sonra.

Bu sorunu bilmiyordum ama ilk çıktığından beri burada B450, 6600 XT ikilisinden uzak tutuyordum insanları. Arada var 100-200 TL fark ama performans farkının %10-15'e çıktığı oyunlar var. Anakart değişiminde bu mümkünse aradan çıkarın.

Bu sorunu bilmiyordum ama ilk çıktığından beri burada B450, 6600 XT ikilisinden uzak tutuyordum insanları. Arada var 100-200 TL fark ama performans farkının %10-15'e çıktığı oyunlar var. Anakart değişiminde bu mümkünse aradan çıkarın.

Ben de değiştirmeyi düşünüyorum en kısa zamanda hocam, böyle çözülmez bu sorun.

Hocam üründe teknik arıza yok ise servis iade yapmaz yüksek ihtimalle, üstüne para ekleyip anakartı değiştirip değiştiremeyeceğimi sordum. Ona da olumsuz yanıt verirlerse sadece beklemek kalıyor geriye, ne kadar saçma bir şey anlamadım gerçekten.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı