RX 6600 XT görüntü gelmiyor

farukcay

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16 GB 3200 MHz CL 16
SSD veya HDD modeli
M2 + Sata SSD
Ekran kartı
MSI Rx 6600 XT
Anakart
MSI B350m Gaming Pro
İşlemci
Ryzen 5 2600
Merhaba. Gece bilgisayarı indirme yapmak için açık bıraktım. Sabah baktığımda bilgisayar çalışıyordu fakat görüntü yoktu. Kapatıp açtım düzelmedi. BIOS resetledim, RAM'leri temizleyip sök tak yaptım. Ekran kartını temizleyip sök tak yaptım. Kabloları kontrol edip değiştirdim fakat görüntü halen gelmiyor. Başlangıçta anakartın DRAM ışığı yanıyor, 4 5 saniye sönüp tekrar yanmaya başlıyor. ( normalde yanmayan başka ışıklar da yanıyor )çalışıp çalışmadığını bilmediğim bir RAM takmayı denedim. Bu sefer DRAM ışığı sürekli yandı. Son olarak şunu da belirteyim. Windows 10 / ekran ayarları / ekranın ne zaman kapatılacağını seç kısmında ekranı kapatmak için süre belirleyip ekran kapanınca mouse veya klavye hareketleri ile görüntü gelmiyordu. Bilgisayarı kapatıp açınca düzeliyordu. Normalde ekran kapatmayı kullanmıyordum ama bu sefer monitör açık kalmasın diye 1 dakiyaya ayarlayıp bilgisayarı indirme için açık bıraktım. Yapılacak pek bir şey kalmadı ama sorun neden kaynaklanıyor? Olabilir acaba? Görüşlerinizi alabilir miyim?

Ekran kartı TV gibi başka bir görüntü ünitesine bağlı mı? Başka bir kablo ile bağlamayı deneyin. HDMI kullanıyorsanız Display Port gibi. Eğer monitörünüz de destekliyorsa. Olmadı TV' ye bağlayıp deneyin bir de. Bazen saçmalıyor AMD farklı bir üniteye bağlayınca.

RAM'leri tek tek takmayı denedin mi? Donanımlardan birisi arızalanmış gibi duruyor ama hangisi söylemek zor.

Evet denedim. Maalesef işe yaramadı.

Ekran kartı TV gibi başka bir görüntü ünitesine bağlı mı? Başka bir kablo ile bağlamayı deneyin. HDMI kullanıyorsanız DisplayPort gibi. Eğer monitörünüz de destekliyorsa. Olmadı TV'ye bağlayıp deneyin bir de. Bazen saçmalıyor AMD farklı bir üniteye bağlayınca.

DisplayPort ve HDMI kablosu ile denedim ama değişen bir şey olmadı.

Geri
Yukarı