RX 6600 XT sistemde GTA 5 FPS düşüyor

EmirTasx

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba RX 6600 XT 8 GB ekran kartı Intel i3 12. nesil işlemciye sahip bir sistemim var yeni aldım GTA 5 oynarken Very high ayarlarda 190 FPS alıyorum burada bir sorun yok fakat saliselik droplar giriyor 120 FPS'e kadar düşüyor hafif bir takılma oluyor bu niye olur? Diğer oyunlarda böyle bir şey yaşamadım

Arkadaşlar merhaba RX 6600 XT 8 GB ekran kartı Intel i3 12. nesil işlemciye sahip bir sistemim var yeni aldım GTA 5 oynarken Very high ayarlarda 190 FPS alıyorum burada bir sorun yok fakat saliselik droplar giriyor 120 FPS'e kadar düşüyor hafif bir takılma oluyor bu niye olur? Diğer oyunlarda böyle bir şey yaşamadım.

Driverlar güncel mi?

Sistemimiz hemen hemen aynı sizdede durum böyle mi yani.

Ben GTA oynamıyorum ama en son Youtube'de RTX 4090 & 13900K ile oynayanı gördüm 4K'da bile 180 FPS'lerde takılıp rastgele düşüyordu.

Oyunun motoru tarihi eser ve belli bir değerde sapıtması normal. V-Sync ile 144'e sabitlesen daha iyi olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
kino hocamın dediği gibi FPS sabitlemeyi deneyebilirsiniz.

Ben GTA oynamıyorum ama en son Youtube'de RTX 4090 & 13900K ile oynayanı gördüm 4K'da bile 180 FPS'lerde takılıp rastgele düşüyordu.

Oyunun motoru tarihi eser ve belli bir değerde sapıtması normal. V-Sync ile 144'e sabitlesen daha iyi olur.
vsync ile 144 e nasıl sabitleriz bende 60 oluyor

Vsync ile 144 e nasıl sabitleriz bende 60 oluyor

Monitör yenileme hızın kaç hz? V-Sync normalde monitörün o anki yenileme hızına sabitler sen yine ayarlar menüsünden bak.

GTA V genele nvidia kartlarda daha iyi Optimizasyon sağlıyor.
AMD FSR 2.0 ayarlardan açarsanız baya yüksek bir performans sağlayacaktır.
fsr 2.0 ile çok akıcı ve fazla fpslerde oynarsınız.

FSR 2.0 böyle bir teknoloji değil, ancak ekran kartı nispeten zayıfsa ya da hali hazırda %99 kullanılıyorsa FPS yükseltebilir. Çünkü daha düşük çözünürlükten görüntü renderlama işi yapıyor.

Ekran kartın %95+ kullanılıyor 80 FPS mi alıyorsun? FSR bunu 100+ yapabilir ama ekran kartın %60 kullanılıyor ve 80 FPS alıyorsan FSR ile 81 bile alamazsın. Droplara da bir çare bulmaz, çünkü bunun sebebi ya alt donanımlarda ya da oyunun kendisindedir.

Geri
Yukarı