RX 6600 XT sistemde takılmalar oluyor

kubicayir

Picopat
Daha fazla  
Bilgisayarı yeni topladım. Anakartın yonga setini indirdim. İşlemcinin driverini indirdim. Ama sistemde kasmalar oluyor hafiften. Biryere giriyorum geç açılıyor falan. Önce APU sistem vardı onda bu kadar olmuyordu. Driver falan mı kurmadığımdan oluyor acaba? Yardımcı olursanız sevinirim.

Sistem;
R5 5600.
Gigabyte B550 DS3H.
RX 6600 XT.
8x2 16 RAM
Kioxia 500 GB M.2

Bilgisayarı yeni topladım. Anakartın yonga setini indirdim. İşlemcinin driverini indirdim. Ama sistemde kasmalar oluyor hafiften. Biryere giriyorum geç açılıyor falan. Önce APU sistem vardı onda bu kadar olmuyordu. Driver falan mı kurmadığımdan oluyor acaba? Yardımcı olursanız sevinirim.

Sistem;
R5 5600.
Gigabyte B550 DS3H.
RX 6600 XT.
8x2 16 RAM.
Kioxia 500 GB M.2

Ekran kartı driverini indirdiniz mi?

Bütün sürücüleri kurduğunuza emin misiniz? Veyahut kurduğunuz sürücüler güncel sürümler mi? Bu tarz durumlar FPS droplarına sebebiyet verebiliyor.

Ekran kartı driverini indirdiniz mi?

Vallahi denedimde galiba yüklemedi nereden kontrol edebilirim?

Bütün sürücüleri kurduğunuza emin misiniz? Veyahut kurduğunuz sürücüler güncel sürümler mi? Bu tarz durumlar FPS droplarına sebebiyet verebiliyor.

Bütün sürücüleri kurduğuma emin değilim. Ne indirmem gerektiğini anlatabilir misiniz? Ya da bir video var mı?

Öncelikle kartınızın en güncel sürümünü kurun. Ardından işlemci ve Chipset sürücüleriyle birlikte Windows'un güncel olduğundan emin olun. Eğer değilse ayarlardan Windows Update üzerinden güncelleyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı