RX 6600 XT siyah ekran ve çökme

ErenKpzc

Zeptopat
Daha fazla  
Merhabalar 11.11.2021 tarihinde RX 6600 XT ekran kartlı ve 5600X işlemcili bir sistem satın aldım. İlk birkaç gün herhangi bir sorun yoktu fakat 3 gün sonra oyun esnasında ekran siyah oldu, düzelme meydana gelmeyince kasadan kapat aç yapmak zorunda kaldım.

PC tekrar açıldığında AMD software açmaya çalıştığımda hata vererek açılmadı. DDU ile driver temizliği yapıp tekrar kurdum, 1-2 gün yine bir sorun yoktu fakat aynı sorun tekrar başıma geldi. Bu sefer "AMD yazılımı sisteminizde siyah ekran ve çökme meydana geldiğini tespit etti " diye bir hata aldım. Sorunun düzelmesi açısından dün temiz Windows kurulumu yaptım fakat tekrar sorun başıma geldi.

Şu an güncel olarak 21.11.3 sürümünü kullanıyorum. Kartı kullanan ve başına bu durum gelen birisi var mıdır? Ya da bu soruna nasıl bir çözüm bulabilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Hata.jpeg

Bende Amd kart kullanmaktayım ve nadiren de olsa başıma geliyor. Yazılımsal kaynaklı olduğunu belirtebiliriz. Nvidia'ya bu konuda yetişemedikleri ortada. WHQL ibaresi belirten sürücü ile deneyin. Yeni çıkmış sürücülerde bu tarz sorunlar olabiliyor.

Yazılımsal bir problem olduğunu düşünüyorum bende genel olarak sistemdeki tüm donanım parçaları stabil çalışıyor. Tek tek kontrol ettim grantiye gönderme taraftarı da değilim fakat nasıl bir çözüm bulacağım hiç bilmiyorum.

Yazılımsal bir problem olduğunu düşünüyorum bende genel olarak sistemdeki tüm donanım parçaları stabil çalışıyor. Tek tek kontrol ettim grantiye gönderme taraftarı da değilim fakat nasıl bir çözüm bulacağım hiç bilmiyorum.
Üretici firmanın stabilize etmekten başka çaresi yok.

Geri
Yukarı