RX 6600XT FPS düşmesi

Anlayamıyorum vallahi. AMD ekran kartında pişmanlıktır tek bildiğim bu.

Hocam bu arada arkadaşıma 5500XT'yi ben sattım fakat ben kullanırken 1 kere bile hata vermedi onun PSU'su bayağı dandik bir şey Power Boost marka C4 Edition sanırım PSU arızası.

Arkadaşlar öncelikle herkese iyi bayramlar. Geçen ay aldığım ancak farklı bir şehirde olduğum için yeni getirtebildiğim ekran kartımı nihayet sistemime takabildim. Ekran kartım Sapphire RX 6600XT Nitro. FPS olarak istediğim FPS'leri alıyorum ancak sürekli rahatsız edici bir şekilde drop yiyor bilgisayar. Örnek verecek olursak Witcher 3 oynuyorum Ultra ayarlarda 120 FPS ortalama veriyor ama minimum 4 FPS gözüküyor. Önceki ekran kartım GTX 750 Ti'dı ve tüm driverlarını sildim sorun geçmeyince format da attım ama değişen bir durum yok. Problem neden kaynaklanıyor olabilir? Ben ekran kartının sıkıntılı olduğunu düşünmeye başladım.

Bende 750 Ti'dan geçiş yaptım 6600XT'ye. Benzer sıkıntılar bende de var hatta konuda açtım bunun üzerine. Örnek olarak kino hocamın Valorant FPS test videolarındaki FPS'lerle benimkinin alakası yok neden bilmiyorum. Acaba ondaki PCI 4.0 bendeki 3.0 diye mi? O kadar fark etmiyor diyorlar ama o zaman sebebi nedir? Şunu söyleyebilirim aslında NVIDIA üzerinden devam edecektim fakat bir şans vereyim dedim beni yanılttı. Nedenini her ne kadar bilmesemde sonuçta sorun yaşıyorum. Ekran kartını satıp NVIDIA tarafına geçme planı aklımda yok değil. Bu arada bir de bilgisayarı kullanmıyorum mesela açık bırakıyorum, sonra gelip baktığımda kendi kendine reslendiğini görüyorum. AMD programını açtığımda da ayarlar sıfırlandı uyarısını görüyorum. Bu WattMan hatası oluyormuş galiba çözümü için forumda detaylı bir rehber vardı baktım sanırım şu an çözüldü. Eğer öyle bir sorun yaşıyorsanda oradan bakıp deneyebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı