RX 6600XT görüntüde sıkıntı var

Hyduken

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar selam, NVIDIA GPU kullanırken böyle bir sorun yaşamıyordum.
Ekranda sanki pikseller eksik gibi, anlayamadığım bir sorun var, Instagram'da özellikle saçların kenarlarında özellikle daha belli oluyor. Yazı kenarlarında da hafiften bir çirkinlik mevcut. Fotoğrafa tıklayınca düzeliyor ancak önceden böyle bir sorun yoktu.
Örnekler;

sorun.png

sorun (2).png

Ne yapsam çözemedim driverı sildim bir defa düzeldi geri yükleyince tekrar bozuldu. Driverı tekrar sildim bu sefer düzelmedi?

DDU ile mi sildin önceki driverı?

Arkadaşlar selam, NVIDIA GPU kullanırken böyle bir sorun yaşamıyordum.
Ekranda sanki pikseller eksik gibi, anlayamadığım bir sorun var, Instagram'da özellikle saçların kenarlarında özellikle daha belli oluyor. Yazı kenarlarında da hafiften bir çirkinlik mevcut. Fotoğrafa tıklayınca düzeliyor ancak önceden böyle bir sorun yoktu.
Örnekler;

Eki Görüntüle 1545832

Eki Görüntüle 1545836

Ne yapsam çözemedim driverı sildim bir defa düzeldi geri yükleyince tekrar bozuldu. Driverı tekrar sildim bu sefer düzelmedi?

AMD Cleanup Utility programı ile driverinizi silip https://www.amd.com/en/support bu linkten 20.9.1 WHQL sürümünü indirmeyi deneyin WHQL olması çok önemli.

DDU ile mi sildin önceki driverı?
Yeni formatlamıştım bu sorun yüzünden. Kurduğum ilk driver yani, Hayır silerken DDU ile silmedim ama hep bu sorun vardı

Yeni formatlamıştım bu sorun yüzünden. Kurduğum ilk driver yani, Hayır silerken DDU ile silmedim ama hep bu sorun vardı

NVIDIA karttan AMD karta geçerken DDU ile sürücüyü silmen gerekirdi. Formatta işe yarar ama gereği yok. WHQL sürücü kurduğunu baz alıyorum. Ama belli ki sürücüyle ilgili değil. Kartı garantiye vermelisin.

Tüm sistem özelliklerini bir yazın önce. Bir de fotoğraflardan sorununuz tam anlaşılmıyor. Görüntü büyümüyor da.
Bende kenarlardaki piksellerin saçmalığı açıkca belli oluyor, sizde görünmüyorsa monitörde mi sıkıntı var acaba ?

1665931878465.png

Hiç bir şey yapmadım aynı fotoğraf şu anda böyle görünüyor ara sıra düzeliyor mu bu ? :D

Geri
Yukarı