Çözüldü RX 6600XT sistemde CS:GO harita geç yükleniyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Bugra_Emre

Hectopat
Daha fazla  
Elimde yeni aldığım bir hazır sistem bulunmakta. İçerisinde XFX RX 6600 XT R5 5600XT PNY XLR8 3600 MHz 16 GB RAM ve PNY XLR8 500 GB M.2 SSD var. Oyunu açıyorum ilk girdiğimde hiç sorun yok, ilk mape 5 saniyede falan giriyor oyun içi FPS zaten 400'den aşağı düşmüyor ama oyun bittikten sonra yeni mape girdiğimde haritayı 2 dakikadan uzun bir sürede açıyor. Diğer hiçbir oyunda böyle bir hata yok M.2'den kaynaklı olduğunu düşünmüyorum bilen var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Aynı şekilde XFX marka 6650XT marka ve R5 5600 sistemde FPS'im uçmasına rağmen ilk haritaya 10 saniyede diğer 2. maça 5 dk civarında girebiliyorum. Fakat hep aynı mape girersem oyun hep hızlı açılıyor. Yani demek istediğim map değişirse 5 dk en az bekliyorum ölüm kalım veya dereceli fark etmiyor. SSD de sorun var diye düşünüyorum garantiye göndereceğim.

Kanka garantiye gönderdim hiçbir sıkıntı yok diyorlar. Ekran kartından yapıyor. Arkadaşın 1050'sini taktım düzeldi.
Her haritayı oyuna ilk defa girip açtığınızda 2. kez aynı haritaya girme sürenizden çok daha fazla olur diye biliyorum. Bende de böyle. Ama eğer sanırsam konuda dediğiniz gibi ilk açtığınız harita hızlıyken aynı haritaya 2. kez girdiğinizde yavaşsa sıkıntı var demektir. Ama başka harita açıyorsanız yukarıda bahsettiğim gibi olur.

Oyunun başlatma seçeneklerine cl_forcepreload "1" yazarsanız mapleri girmeden önce yüklediği için işinize yarayabilir.

Bunu yazdım hocam değişiklik olmadı.
Her haritayı oyuna ilk defa girip açtığınızda 2. kez aynı haritaya girme sürenizden çok daha fazla olur diye biliyorum. Bende de böyle. Ama eğer sanırsam konuda dediğiniz gibi ilk açtığınız harita hızlıyken aynı haritaya 2. kez girdiğinizde yavaşsa sıkıntı var demektir. Ama başka harita açıyorsanız yukarıda bahsettiğim gibi olur.

SSD de sıkıntı yok ama hiçbir şeyde sıkıntı çıkarmıyor çözemedim.

Aynı şekilde xfx marka 6650xt marka ve r5 5600 sistemde FPS im uçmasına rağmen ilk haritaya 10 saniyede diğer 2. Maça 5 dk civarında girebiliyorum. Fakat hep aynı mape girersem oyun hep hızlı açılıyor. Yani demek istediğim map değişirse 5 dk en az bekliyorum ölüm kalım veya dereceli fark etmiyor. SSD de sorun var diye düşünüyorum garantiye göndericem.

Aynı şekilde XFX marka 6650XT marka ve R5 5600 sistemde FPS'im uçmasına rağmen ilk haritaya 10 saniyede diğer 2. maça 5 dk civarında girebiliyorum. Fakat hep aynı mape girersem oyun hep hızlı açılıyor. Yani demek istediğim map değişirse 5 dk en az bekliyorum ölüm kalım veya dereceli fark etmiyor. SSD de sorun var diye düşünüyorum garantiye göndereceğim.

Kanka garantiye gönderdim hiçbir sıkıntı yok diyorlar. Ekran kartından yapıyor. Arkadaşın 1050'sini taktım düzeldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı