RX 6600XT sistemde GTA 5'te geceleri FPS düşüyor

İşletim sistemi
Windows 10

DELUXE0

Hectopat
Daha fazla  
RAM
GeIL 8GB Evo Spear AMD Edition 3000mhz CL16 DDR4 RAM 2x8
Ekran kartı
Sapphire Pulse Radeon RX 6600XT
Anakart
Gigabyte B450M S2H
İşlemci
Ryzen 5 5600
Gece olunca oluyor bu FPS şehre baktığım zaman FPS'im düşüyor 50 FPS'lere kadar, anlayamadım gitti. Her şey ortada. Bir sorun mu var ben anlamadım. @kino aga yerdım et ya sende de var bu sistemden.

Ekran Görüntüsü (2).png

Ekran Görüntüsü (1).png

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (1).png
    Ekran Görüntüsü (1).png
    3,1 MB · Görüntüleme: 45
  • Ekran Görüntüsü (2).png
    Ekran Görüntüsü (2).png
    2,9 MB · Görüntüleme: 44
Merhaba AMD ekran kartı kullandığım zamanlar bu sorunu bende yaşıyordum RX 590 R5 2600 sistemim vardı saat 19.00 olunca FPS yarı yarıya düşüyordu bunun çözümü biraz masraflı. GTA 5 AMD ekran kartlarında optimizesi çok kötü NVIDIA ile daha stabil çalışıyor GTX 960 da bile MSAA açıkken FPS düşürmüyor fazla. Ben çözümü NVIDIA karta geçtikten sonra fark ettim.

Hocam sırf RTX 3060'dan güçlü diye RX 6600 XT aldım mağdur olmaya doğru gidiyoruz bakalım.

İzlediğim bir test videosunda RX 6900XT'nin bile FPS'in düştüğünü gördüm şehir e bakınca.
Yani demek ki bizim kartlar özürlü değilmiş demek ki AMD'nin bütün kartlarında varmış bu.
O zaman ne anladım ben F/P kart dedikleri bu muymuş anlam vermedim.

İzlediğim bir test videosunda RX 6900XT'nin bile FPS'in düştüğünü gördüm şehir e bakınca.
Yani demek ki bizim kartlar özürlü değilmiş demek ki AMD'nin bütün kartlarında varmış bu.
O zaman ne anladım ben F/P kart dedikleri bu muymuş anlam vermedim.

Durduk yere darboğaz yermiş gibi bir şey oluyor hocam.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (11).png
    Ekran Görüntüsü (11).png
    933,1 KB · Görüntüleme: 25
  • Ekran Görüntüsü (10).png
    Ekran Görüntüsü (10).png
    768,8 KB · Görüntüleme: 27
Hocam Gta 5'in masaüstündeki exe'sine değil normal kurduğunuz dosyanın içindeki exe'sine sağ tıklayın. Uyumluluk yerine gelip tam ekran ekran iyileştirmelerini devre dışı bırak seçeneğinin tikini açın. Belki bir ihtimal düzelebilir.

Hocam GTA 5'in masaüstündeki Exe'sine değil normal kurduğunuz dosyanın içindeki Exe'sine sağ tıklayın. Uyumluluk yerine gelip tam ekran ekran iyileştirmelerini devre dışı bırak seçeneğinin tikini açın. Belki bir ihtimal düzelebilir.

Hocam dediğiniz gibi ışıklardan kaynaklanıyor zombi modu kurmuştum ışıkları kapat seçeneğini seçtim ve FPS normale döndü ama bunu nasıl çözcez ki bizim sorunumuz değil ki bu AMD'nin güncelleme yapması lazım ya da bir mod var mı ışıkları düzeltecek.

Bu arada sizin vermiş olduğunuz öneriyi denedim bir şey değişmedi sadece Windows oyunu kapattığımda düzgün çalıştı mı diye soru sordu.

Hocam dediğiniz gibi ışıklardan kaynaklanıyor zombi modu kurmuştum ışıkları kapat seçeneğini seçtim ve FPS normale döndü ama bunu nasıl çözcez ki bizim sorunumuz değil ki bu AMD'nin güncelleme yapması lazım ya da bir mod var mı ışıkları düzeltecek.

Bu arada sizin vermiş olduğunuz öneriyi denedim bir şey değişmedi sadece Windows oyunu kapattığımda düzgün çalıştı mı diye soru sordu.

Hocam bu sorunun çözümü kart değişimi dediğim gibi hatta sadece GTA 5 de değil Watch Dogs 2 ve birkaç tane daha oyundada bu sorun mevcut AMD yazılım olarak çok kötü bir firma.

Hocam ben RTX 2060 kullanıyorum onda da aynı sorun mevcut. Daha doğrusu FPS olarak bakmadım ama gece olunca bir FPS kaybı oluyor. Hatta araba sürüyordum, arabanın ışıklarını kapatıp açmam bile etkiliyordu. GTA 5'te ışıklar ve yeşil alanlar çoğunluk olunca FPS düşüyor.

Hocam bende 1050ti var, çok yüksek ayarlarda 50-60fps alıyorum geceleri 70e kadar çıkıyor.
Geceleri benim için daha iyi. Belki sabahları gölge detayından dolayı fps düşüyordur bende.

Yeni konular

Geri
Yukarı