RX 6600XT sistemde GTA 5'te geceleri FPS düşüyor

İşletim sistemi
Windows 10

DELUXE0

Hectopat
Daha fazla  
RAM
GeIL 8GB Evo Spear AMD Edition 3000mhz CL16 DDR4 RAM 2x8
Ekran kartı
Sapphire Pulse Radeon RX 6600XT
Anakart
Gigabyte B450M S2H
İşlemci
Ryzen 5 5600
Gece olunca oluyor bu FPS şehre baktığım zaman FPS'im düşüyor 50 FPS'lere kadar, anlayamadım gitti. Her şey ortada. Bir sorun mu var ben anlamadım. @kino aga yerdım et ya sende de var bu sistemden.

Ekran Görüntüsü (2).png

Ekran Görüntüsü (1).png

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (1).png
    Ekran Görüntüsü (1).png
    3,1 MB · Görüntüleme: 45
  • Ekran Görüntüsü (2).png
    Ekran Görüntüsü (2).png
    2,9 MB · Görüntüleme: 45
GTA V'de ben de sürekli böyle sorunlarla karşılaşıyorum. Grafik ayarlarını en düşüğe alıyorum aynı en yükseğe alıyorum aynı mutlaka bir yerlerde FPS 60 aşağısı oluyor ve can sıkıyor. Fark ettim ki FPS düştüğünde ekran kartı kullanım oranı işlemciyi geçemiyor. Sizin yüklediğiniz fotoğrafta gördüğüm kadarıyla aynısı olmuş. Grafik ayarlarını yükseltip dener misiniz? Hangi ayarlarda oynuyorsunuz?

@DELUXE0 @259907 @kino

GTA V'de ben de sürekli böyle sorunlarla karşılaşıyorum. Grafik ayarlarını en düşüğe alıyorum aynı en yükseğe alıyorum aynı mutlaka bir yerlerde FPS 60 aşağısı oluyor ve can sıkıyor. Fark ettim ki FPS düştüğünde ekran kartı kullanım oranı işlemciyi geçemiyor. Sizin yüklediğiniz fotoğrafta gördüğüm kadarıyla aynısı olmuş. Grafik ayarlarını yükseltip dener misiniz? Hangi ayarlarda oynuyorsunuz?

MSAA hariç hepsi Full.
Advanced Graphics kapalı hepsi.
Yani ben anlayamdım saat 19:00 olduğu zaman şehre bakarken düşüyor.

1- Cmd yönetici olarak çalıştır ve bu kodu oraya yapıştır. bcdedit /deletevalue useplatformclock

2-Aygıt yöneticisini aç, sistem aygıtları yerine gel, en altta "yüksek duyarlılık olay süre ölçerini" sağ tıklayıp devre dışı bırak.

3- PC restart at.
Bunu bir dene. Hpet kapatma ayarıdır fps yükseltebilir.

Ekran kartınızı %100 olarak kullanmıyor bu yüzden de otomatik FPS düşüyor ayarları

1- Cmd yönetici olarak çalıştır ve bu kodu oraya yapıştır. bcdedit /deletevalue useplatformclock

2-Aygıt yöneticisini aç, sistem aygıtları yerine gel, en altta "yüksek duyarlılık olay süre ölçerini" sağ tıklayıp devre dışı bırak.

3- PC restart at.
Bunu bir dene. Hpet kapatma ayarıdır fps yükseltebilir.
C:\WINDOWS\system32>bcdedit /deletevalue useplatformclock
An error occurred while attempting to delete the specified data element.
Eleman bulunamadı.

böyle bi şeyler diyor hocam

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (4).png
    Ekran Görüntüsü (4).png
    3,1 MB · Görüntüleme: 38
  • Ekran Görüntüsü (5).png
    Ekran Görüntüsü (5).png
    3,1 MB · Görüntüleme: 31
  • Ekran Görüntüsü (7).png
    Ekran Görüntüsü (7).png
    8,7 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleme:
Merhaba AMD ekran kartı kullandığım zamanlar bu sorunu bende yaşıyordum RX 590 R5 2600 sistemim vardı saat 19.00 olunca FPS yarı yarıya düşüyordu bunun çözümü biraz masraflı. GTA 5 AMD ekran kartlarında optimizesi çok kötü NVIDIA ile daha stabil çalışıyor GTX 960 da bile MSAA açıkken FPS düşürmüyor fazla. Ben çözümü NVIDIA karta geçtikten sonra fark ettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı