RX 6650 XT 8 GB VRAM yeterli midir?

deli balta

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, yeni sistem sipariş verdim. Ekran kartı RX 6650 XT 8 GB verdikten sonra forumlarda bakarken VRAM için herkes yetersiz problem taşıyabilirsiniz gibi ifadeler kullanılmış. Benim soruma gelince Ekran kartı bilgi ekranını açınca örnek ekran kartının VRAM 8 GB paylaşılan bellek 8 GB toplamda 16 GB yapıyor peki neden 8 GB VRAM için yetersiz deniliyor. RAM 24 veya 32 GB yaparsak sıkıntıyı ortadan kaldırmış olmaz miyiz? Gelecek cevaplara göre PC'yi iptal edeceğim şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar merhaba, yeni sistem sipariş verdim. Ekran kartı RX 6650 XT 8 GB verdikten sonra forumlarda bakarken VRAM için herkes yetersiz problem taşıyabilirsiniz gibi ifadeler kullanılmış. Benim soruma gelince ekran kartı bilgi ekranını açınca örnek ekran kartının VRAM 8 GB paylaşılan bellek 8 GB toplamda 16 GB yapıyor peki neden 8 GB VRAM için yetersiz deniliyor. RAM 24 veya 32 GB yaparsak sıkıntıyı ortadan kaldırmış olmaz miyiz? Gelecek cevaplara göre PC'yi iptal edeceğim şimdiden teşekkürler.

Yeni nesil hikaye oyunlarında yetersiz veya ucu ucuna yetişiyor.

Arkadaşlar merhaba, yeni sistem sipariş verdim. Ekran kartı RX 6650 XT 8 GB verdikten sonra forumlarda bakarken VRAM için herkes yetersiz problem taşıyabilirsiniz gibi ifadeler kullanılmış. Benim soruma gelince Ekran kartı bilgi ekranını açınca örnek ekran kartının VRAM 8 GB paylaşılan bellek 8 GB toplamda 16 GB yapıyor peki neden 8 GB VRAM için yetersiz deniliyor. RAM 24 veya 32 GB yaparsak sıkıntıyı ortadan kaldırmış olmaz miyiz? Gelecek cevaplara göre PC'yi iptal edeceğim şimdiden teşekkürler.
Rx 6700 daha mantıklı hocam.

1080p icin is goruyor hala. İlerideki zamanlar problem olabilir ama grafigi bir tik asagi cekmek lazim. Grafikler zaten VRAM kullanimini artiriyor. Kapatirsin golgeleri duser VRAM kullanimi.

Arkadaşlar sormak istediğim şu ben paylaşılan bellek ile birlikte VRAM toplamı neyse onu kullanmak istiyorum ram 16 GB onu 24 veya 32 yapsam paylaşılan belleğin miktarına göre o zmn diyelim toplam bellek 16 GB onu kullanabilirmiyim ekran kartlarına fazla para vermek yerine ram arttırmak daha mantıklı değilmi

Bilgisayardaki DRAM, ekran kartındaki GDDR bellekten çok daha yavaş, sistemdeki belleğe güvenirsen bir güzel oyunlarında kasmalar takılmalar olacak yani darboğazın kralını yaşayacaksın. O yüzden alabildiğin kadar çok VRAM'li ekran kartı al GPU gücünden de feragat etme. VRAM'in yokluğunu RAM falan dolduramaz VRAM yetmezse geçmiş olsun.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı