RX 6650 XT düşük kullanım

TAEmir

Picopat
Arkadaşlar sistemim şu şekilde.

Ryzen 5 5500.
RX 6650 XT 8 GB.
16 GB RAM.

1080p monitör kullanıyorum lakin internette baktığımdan daha az FPS veriyor sıcaklık değerinde sorun yok. Maksimum 68'i gördüm ama ekran kartı kullanımı az.
Darboğaz var diyeceğim ama yok çünkü CPU kullanımı %75'i geçmedi şimdiye kadar ekran kartı kullanımı da 100'ü görmüyor.

Örneğin Assassin's Creed Origins de Full ayarlarda 60 ile 80 FPS arası dolaşıyor ama internete baktığımda 100'ü çok rahat görüyordu sizce sebebi ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun dx11 kullandığı için sorun oluşuyor amd driver ile. Ayni sorun bende de vardı rx 6600. Oyun klasörü içinde dxvk atıp oynayınca sorun çözüldü. İnternetten directx vulkan dosyasını bulabilirseniz bakın yoksa 5 dakika içinde atarım.
Bunun 1.10.3 versiyonunu indirip x64 klasörü içindekileri oyunun klasörüne çıkarırsanız sorun çözülecektir.
Oyunda shader oluşması için biraz haritada gezerseniz iyi olur.
Assassin's Creed oyunlarında işe yarar.

Son düzenleme:
Arkadaşlar sistemim şu şekilde.

Ryzen 5 5500.
RX 6650 XT 8 GB.
16 GB RAM.

1080p monitör kullanıyorum lakin internette baktığımdan daha az FPS veriyor sıcaklık değerinde sorun yok. Maksimum 68'i gördüm ama ekran kartı kullanımı az.
Darboğaz var diyeceğim ama yok çünkü CPU kullanımı %75'i geçmedi şimdiye kadar ekran kartı kullanımı da 100'ü görmüyor.

Örneğin Assassin's Creed Origins de Full ayarlarda 60 ile 80 FPS arası dolaşıyor ama internete baktığımda 100'ü çok rahat görüyordu sizce sebebi ne olabilir?

Buna benzer bir sorun bende de var sanki. Sorunu çozebildiniz mi? Cozumlediyseniz nasıl cozuldu?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı