RX 6650 XT ekran kartından gelen ses nedir?

shacoustasi2

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600 , Asus Dual RX 6650 XT , T Force 8+8 3200 Mhz DDR4 Ram , Gigabyte A520M K ,
Merhaba ben bir ay önce sistem topladım fakat ekran kartımdan cızırtı sesi geliyor ne olduğundan pek emin değilim. Acaba coil whine sesimi yoksa başka bir şey mi? Sesi şuraya koyayım:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sonda açık şekilde ses belli oluyor yardımcı olursanız sevinirim.

Kablo fana değiyor gibi bir ses daha çok. Ya da fana başka bir şey sürtüyor gibi.

CW dediğin öyle olmaz böyle olur ayrıca :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Kablo fana değiyor gibi bir ses daha çok. Ya da fana başka bir şey sürtüyor gibi.

CW dediğin öyle olmaz böyle olur ayrıca :)

Burda bildiğin ağlıyor heralde kart :D

Fan sanki bir yere sürtüyor gibi bir ses algıladım hocam en sonda.

Teşekkürler biraz geç baktığım için özür dilerim ama bu ses zamanla kayboldu bu aralar tekrardan buna benzer bir ses çıkıyor karttan acaba bir sorun olur mu?

Teşekkürler biraz geç baktığım için özür dilerim ama bu ses zamanla kayboldu bu aralar tekrardan buna benzer bir ses çıkıyor karttan acaba bir sorun olur mu?

Coilwhine sesi değil hocam bu, 6750XT'de cw vardı ve arı vızıldamısı gibi olanda var daha sesli olanıda vardı benimki arı vızıldaması gibiydi ve sürekliydi seninki arada bir yapıyor, fanlardan biri bir yere sürtüyor ya içindeki kabloya ya da anakarta giren alttaki kablolar karta yakındır sürter, şu şekilde test edebilirsin elinle fanlardan birinin göbeğine hafif baskı uygula fanı durdurmak için ses hangisinde kesildiğini çöz, eğer sesin kesildiği fana dıştan herhangi bir şey sürtmüyor içerdeki kablolardan biri sürtüyordur, bence garantiye yolla içine kurt düşürme şu an ses kesildi ama önümüzdeki günlerde bir anda görüntü kesmeyeceği ne malum?

bendekide bu şekildeydi boştayken ses yok,oyuna ve yüke soktuğumda videodaki gibiydi kartım.

Hocam coil whine olmadığı kesin siz servise falan bir götürün isterseniz. Coil Whine ya çığlık sesinde ya da cızırtı sesinde olur. Bu ikisine de benzemiyor.

Coilwhine sesi değil hocam bu, 6750XT'de cw vardı ve arı vızıldamısı gibi olanda var daha sesli olanıda vardı benimki arı vızıldaması gibiydi ve sürekliydi seninki arada bir yapıyor, fanlardan biri bir yere sürtüyor ya içindeki kabloya ya da anakarta giren alttaki kablolar karta yakındır sürter, şu şekilde test edebilirsin elinle fanlardan birinin göbeğine hafif baskı uygula fanı durdurmak için ses hangisinde kesildiğini çöz, eğer sesin kesildiği fana dıştan herhangi bir şey sürtmüyor içerdeki kablolardan biri sürtüyordur, bence garantiye yolla içine kurt düşürme şu an ses kesildi ama önümüzdeki günlerde bir anda görüntü kesmeyeceği ne malum?

Bendekide bu şekildeydi boştayken ses yok, oyuna ve yüke soktuğumda videodaki gibiydi kartım.

Evet önceden olan ses buna benzemiyordu sanirim kablo surtuyordu fakat bu aralar boyle ses veriyor benim kartımda sorun olur mu?

Geri
Yukarı