RX 6650 XT sistemde oyunlarda takılmalar oluyor

Tatsuhiro Satou

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
RX 6650 XT.
i3 12100F.
H610M-R D4.
8x2 3200 MHz.

Bilgisayarım var oyunlardaki FPS değerlerim iyi fakat mesela Resident Evil 3'te adam bana büyük bir şey fırlatıyor 300 FPS'ten 170'e düşüyor takılıyor. V-Sync açayım diyorum 60'dan 57'e düşüyor takılıyor. Aşırı rahatsız ediyor beni. Sıcaklık değerleri normal. 60-65 derece arası geçiyor GPU. Bu arada genel olarak çoğu oyunda böyle takılmalar var.

Arkadaşlar VSYNC kapalı 60 FPS'e çekince düzeliyor. Fakat yırtılmalar için AMD nin geliştirilmiş sekronizasyonu açmalı mıyım ?

Son düzenleme:
RX 6650 XT.
i3 12100F.
H610M-R D4.
8x2 3200 MHz.

Bilgisayarım var oyunlardaki FPS değerlerim iyi fakat mesela Resident Evil 3'te adam bana büyük bir şey fırlatıyor 300 FPS'ten 170'e düşüyor takılıyor. V-Sync açayım diyorum 60'dan 57'e düşüyor takılıyor. Aşırı rahatsız ediyor beni. Sıcaklık değerleri normal. 60-65 derece arası geçiyor GPU. Bu arada genel olarak çoğu oyunda böyle takılmalar var.

Arkadaşlar V-Sync kapalı 60 FPS'e çekince düzeliyor. Fakat yırtılmalar için AMD'nin geliştirilmiş sekronizasyonu açmalı mıyım?

PSU marka modeliniz nedir ve HDD mi kullanıyorsunuz?

Ekran kartı değişimi sonrası temiz bir kurulum gerçekleşmemiş olabilir format attınız mı veya eski sürücüyü tam anlamıyla temizlediniz mi?

Bugün format attım Windows 11'e, donuyor diye, bütün driverları manuel teker teker kurdum sıkıntı yok driverlarda. Bir de V-Sync kapalı 60'a çekince düzeliyor hocam droplar.

Bugün format attım Windows 11'e, donuyor diye, bütün driverları manuel teker teker kurdum sıkıntı yok driverlarda. Bir de V-Sync kapalı 60'a çekince düzeliyor hocam droplar.

Sıcaklık problemi olabilir veya eski nesil bir Windows 11 olabilir hani stabil olmayan. Bilmiyorum her şey olabilir hocam. Anlık donma HDD ve RAM'dan dolayı olur 16 GB RAM ve M.2 SSD var. İşlemci darboğaza girmiyor gayet yeterli. Ekran kartı da gayet sağlam. Geriye PSU kronik problemi kalıyor.
Yani 3 olasılık var.
Sıcaklık.
Stabil olmayan Windows.
Kronik sorunlu PSU.

Sıcaklık problemi olabilir veya eski nesil bir Windows 11 olabilir hani stabil olmayan. Bilmiyorum her şey olabilir hocam. Anlık donma HDD ve RAM'dan dolayı olur 16 GB RAM ve M.2 SSD var. İşlemci darboğaza girmiyor gayet yeterli. Ekran kartı da gayet sağlam. Geriye PSU kronik problemi kalıyor.
Yani 3 olasılık var.
Sıcaklık.
Stabil olmayan Windows.
Kronik sorunlu PSU.
Sıcaklıkta problem yok.
Windows 10, 11 denedim onda da problem yok.
PSU'dan şüpheliyim. PSU'nun sorunlu olup olmadığını nasıl anlarım ?
Resindet Evil 3'de bana da oluyordu bu aslında hem oyunla hem de AMD'nin VRAM özürlülüğü ile alakalı.

Ayarları biraz düşürüp tekrar dene, en azından VRAM göstergesi şöyle 5-6 seviyelerini geçmesin.
AMD GPU aldığıma biraz pişman oldum gibi.

Geri
Yukarı