RX 6650 XT System Cannot Find any Bootable Devices

Formalite

Kilopat
Daha fazla  
İtopya'dan hazır sistem ve monitör aldım. Özellikleri şu şekilde:
Anakart: ASUS B450M K II BIOS Ver. 3810
İşlemci: Ryzen 5 5600
Ekran Kartı: AMD 6650 XT
RAM: 16 GB DDR4 2133 MHz
SSD: Kingston 1 TB NV2 SNV2S/1000G

Sorun 1 hafta önce başladı. Bilgisayarı açtığımda BIOS ekranına yönlendiriyordu. Save and exit dedikten sonra Windows açılıyordu. Bir süre sonra bu yöntemde işe yaramadı ve bilgisayari 1 kez kapatıp açarak sorunu çözüyordum. Ancak bir süre sonra bilgisayarı 2-3 kez kapatıp açınca sorun düzelir hale geldi. İtopya'ya mail attım, dönüş olmadı. Aradığımda ise önümde 50 kişi vardı, mesaideydim bekleyemedim. Bugün ise bilgisayar BIOS ekranına giriyor ve artık Windows hiç yüklenmiyor.

Biraz araştırdım, boot list kısmında SSD gözükmüyor. The System cannot find any bootable devices diye uyarıyla karşılaşıyorum. Bilgisayar ilk geldiginde SSD sağlık ve sorun tarama testleri yapmıştım ve sonuç sorunsuzdu. SSD'yi çıkarıp tekrar taktım fakat işe yaramadı. BIOS'u default ettim, boot UEFI yaptım, cms enable, disable, Auto hepsini denedim. Ayrıca sorunun bozuk bir işletim sisteminden de kaynaklanabileceğini okudum internette. Ancak işletim sistemi bozuk dahi olsa BIOS ekranında SSD'yi görebilmeliyim diye düşünüyorum. Yine de yarın USB bellek alıp format atacağım.

Siz değerli forum üyelerinin de yardımına ihtiyacım var.

Güncel

Format atmadan önce BIOS güncellemeyi denedim, sorun çözülmüş gibi görünüyor. Sorun tekrar ederse buraya yazacağım.

Sorun tekrar ediyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı