RX 6650 XT ve R5 5600X sistem ile takılmalar oluyor

Dvlogsyt

Decapat
Daha fazla  
R5 5600X.
16 DDR4 3200 MHz RAM.
ASUS ROG STRIX 6650XT 8 GB.
PSU 750W.

Daha geçen yeni ekran kartı aldım. Önceki ekran kartım 1050 ti ve rx580 idi. Bazı oyunlarda (Spider-Man, Rocket League gibi) anlık fps düşüyor ve saniyeler boyu 5-10 fps e sabitleniyor. Bu olurken de ekran kartı kullanımı %100 oluyor. Sizce neyden kaynaklı

Son düzenleme:
Hangi oyunlarda hangi uygulamalarda, senaryolarda takılma yaşıyorsun?

R5 5600X.
16 DDR4 3200 MHz RAM.
PSU 750W.

Daha geçen yeni ekran kartı aldım. Önceki ekran kartım 1050 Ti ve RX580 idi. Bazı oyunlarda (Spider-Man, Rocket League gibi) anlık FPS düşüyor ve saniyeler boyu 5-10 FPS'e sabitleniyor. Bu olurken de ekran kartı kullanımı %100 oluyor. Sizce neden kaynaklı.

İşlemci soğutucunuz nedir stok fanmı şu an aklıma bu geldi bende Sapphire RX 6650 XT var bende bazen oluyor drop ama onda da çok ısındığı zaman oluyor.

R5 5600X.
16 DDR4 3200 MHz RAM.
PSU 750W.

Daha geçen yeni ekran kartı aldım. Önceki ekran kartım 1050 ti ve rx580 idi. Bazı oyunlarda (Spider-Man, Rocket League gibi) anlık fps düşüyor ve saniyeler boyu 5-10 fps e sabitleniyor. Bu olurken de ekran kartı kullanımı %100 oluyor. Sizce neyden kaynaklı
Driver güncel mi ve hangi ayarlarda bu sorunlar ortaya cikiyor?

İşlemci soğutucunuz nedir stok fanmı şu an aklıma bu geldi bende Sapphire RX 6650 XT var bende bazen oluyor drop ama onda da çok ısındığı zaman oluyor.
Fortnite 51 derece civarı oynuyorum Spider-Man de 65 civarı. Ve fan stok değil Coolermaster'ın kule tipi bir soğutucusu ama modelini unuttum.
Driver güncel mi ve hangi ayarlarda bu sorunlar ortaya cikiyor?
Yüksek ve En yüksek arası ayarlarda hem Spider-Man hem de Rocket League tarzı oyunlarda ve driverlar güncel

Fortnite 51 derece civarı oynuyorum Spider-Man de 65 civarı. Ve fan stok değil Coolermaster'ın kule tipi bir soğutucusu ama modelini unuttum.

Yüksek ve En yüksek arası ayarlarda hem Spider-Man hem de Rocket League tarzı oyunlarda ve driverlar güncel
Arka planda açık olan uygulamalar neler? Oyun içi ayarlarda fps kısıtlayabilecek seçenekler açık mı, windows sürümünüz nedir ve afterburner programı ile değerlere baktınız mı?

Fortnite 51 derece civarı oynuyorum Spider-Man'de 65 civarı. Ve fan stok değil Cooler Master'ın kule tipi bir soğutucusu ama modelini unuttum.

Yüksek ve en yüksek arası ayarlarda hem Spider-Man hem de Rocket League tarzı oyunlarda ve driverlar güncel.

Fortnite'i hangi ayarlarda oynuyorsunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı