RX 6650XT ekran kartı siyah ekran hatası

bayroli

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba herkese iyi sosyaller. Dün RX 6650XT ekran kartı aldım ve montajını yaptım. Son sürüm driverini yükledim. Call of Duty Warzone 2 oynuyordum. Oyundan çıkmaya karar verdiğimde lobi ekranında iken kendiliğinden ekran karardı. Kasanın Power düğmesine basılı tutarak kapatabildim. Bu süre zarfında arka planda uygulamalar çalışıyor ve oyun sesleri gelmeye devam ediyordu. Yeniden açtığımda ekran geldi. Bu konu hakkında bir çözümü olan yardım edebilir mi?

Sistem özellikleri.
AMD Ryzen 5 3600 işlemci.
MSI MPG B550 Gaming Plus AM4 anakart.
Sapphire RX 6650 XT Pulse Gaming OC 11319-03-20G 128 BIT GDDR6 8 GB Ekran Kartı

Geçen hafta almış olduğum RX 6600'de aynı hata mevcuttu. Kartı aldığım gün Low ayarlarda GW2 oynarken bile 4-5 kere kapandı. İnternetten araştırdım maalesef kronik sorunlu bir kartmış. Bu yüzden aldığım günün ertesi gününe iade etmek zorunda kaldım kartı.

Düzenleme: Voltaj düşürüp bu hatanın sıklığını çok çok azalttığını söyleyenleri gördüm. Ben kendi kartımı %8 civarında güç düşürümü uygulamıştım ve buna rağmen hata devam etmişti. YouTube'da videoları var, izleyip kafana yatarsa uygulayıp deneyebilirsin.

Son düzenleme:
FurMark testi, OCCT testi yapabilirsin. Ancak sorun ekran kartında değil. Warzone 2, AMD ekran kartlarında bu problemi oldukça veriyor. NVIDIA tarafında ise farklı problemler var. Oyun stabil değil.
kardeşim dün dediğini yaptım 160 ve üzeri FPS cıktı 75-76 GPU sıcaklığına ulaştı sence bu veriler normal mi ?

Geçen hafta almış olduğum RX 6600'de aynı hata mevcuttu. Kartı aldığım gün Low ayarlarda GW2 oynarken bile 4-5 kere kapandı. İnternetten araştırdım maalesef kronik sorunlu bir kartmış. Bu yüzden aldığım günün ertesi gününe iade etmek zorunda kaldım kartı.

Düzenleme: Voltaj düşürüp bu hatanın sıklığını çok çok azalttığını söyleyenleri gördüm. Ben kendi kartımı %8 civarında güç düşürümü uygulamıştım ve buna rağmen hata devam etmişti. YouTube'da videoları var, izleyip kafana yatarsa uygulayıp deneyebilirsin.
kardeşim senin mesele bence tamamen driver ile alakalı diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı