RX 6650XT için en stabil driver sürümü hangisi?

Lisser

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,

XFX AMD Radeon RX 6650 XT speedster QICK308 Ultra 8 GB ekran kartını kullanıyorum, şu an kullandığım sürücü 22.8.2 ancak bir tereddüt etmedim değil. 6650XT için en stabil WHQL driver sürümü hangisidir?

Bir üst modeli kullanan biri olarak sürekli güncel tutmanın her zaman daha sağlıklı olacağını düşünüyorum. Her versiyonun iyi olduğu gibi kötü yanlarıda var bu kadar takılmamak lazım. Kartın ham gücünü ne kadar etkileyebilir ki ?

Bir üst modeli kullanan biri olarak sürekli güncel tutmanın her zaman daha sağlıklı olacağını düşünüyorum. Her versiyonun iyi olduğu gibi kötü yanlarıda var bu kadar takılmamak lazım. Kartın ham gücünü ne kadar etkileyebilir ki ?
Bir süre önce kısa süreli çökme yaşadım ardından amd hata raporu verdi, muhtemelen driver ile alakalı. O yüzden düzgün bir driver kurmak istiyorum.

Ramlerinizin Mhz değerini öğrenebilir miyim?

Bende de aynı hata vardı yeni mhz değeri yüksek ramler takınca düzeldi.
Sistemi yazayım direkt.

• AMD Ryzen 5 5600 • MSI B450M-A PRO MAX • XFX Speedster Qick 308 RX 6650 XT • Team T-Force Vulcan (2*8) 16GB 3200MHz CL16 • Kioxia Exceria 480GB SATA • Hiper LUX Rainbow • FSP Hyper PRO 550W 80+

Ben de, ''Beklenmeyen bir sistem arızasından ötürü Radeon WattMan ayarları geri yükledi" hatasını aldım.
Bugün mü?

Bende de 6700XT var Twitch'te yayın izlerken takılma vs oluyordu güncel sürümden 22.5.1'e geçtim yine devam etti güncel kalması en iyisi bence de wql sürümleri iyi ama güncel sürümlerde de geliştirme mevcut çoğu uygulamada. Gtx970 vardı bende çağ atladım bu kart ile ama sürücü kalitesi anlamında NVIDIA çok başka bir seviyede.

Bende de 6700XT var Twitch'te yayın izlerken takılma vs oluyordu güncel sürümden 22.5.1'e geçtim yine devam etti güncel kalması en iyisi bence de wql sürümleri iyi ama güncel sürümlerde de geliştirme mevcut çoğu uygulamada. Gtx970 vardı bende çağ atladım bu kart ile ama sürücü kalitesi anlamında NVIDIA çok başka bir seviyede.
Doğrudur hocam, yıllardır amd kullanıyorum ama sürücü - stabilite konularında vesaire nvidia çok daha önde. Yani birisi yanıma gelip rtx3060/3060ti verip takas edelim mi dese anında ederim öyle söyleyeyim. Amd de kötü değil tabii ki düşük watt değerlerinde yüksek performansa ulaşıyor ama driver konularında falan kendini geliştirmesi gerek.

Geri
Yukarı