RX 6650XT vs RX 6700XT vs RTX3060 Ti

Wattman hataları (çoğunlukla çözülsede olabilir). Çeşitli oyunlarla ilgili sürücü hataları. Nvidia genel olarak çoğu oyun için optimize edilmiştir. Bunun yanında buradaki arkadaşlar bazı sorunlara bazı çözüm sunabiliyorlar amd kartlar ile ilgili, işte şu ayarı yapın bunu yapın gibi. Ben 4-5 ay amd kullandım, sonra sattım yine eski kartım olan GTX 1080i taktım. Nvidia tak çalıştır ve kullan mantığındadır. Sorunla vs. uğraşmazsın 10 yıldır nvidia ekran kartı ile bir kere bile sorun yaşamadım. Sorun yaşarsan en fazla bir kere temiz kurulum yapıp devam edersin.

Son düzenleme:
Hocam hani yanlış anlamayın ama, AMD adını ilk defa falan mı duydunuz ? Nvidia eski kartlarına güncelleme getiriyor bu yüzden AMD'ye güvenilir mi ne demek ya. Merdiven altı ürün mü alıyorsunuz sanki.
Bu arada 700 ve 800(mimari daha yeni diye 750 Ti kesilmedi henüz) serisinin güncelleme desteğini kesen Nvidia'dan bahsediyoruz. Bu sene içinde de muhtemelen 900 serisini kesecekler. Fakat AMD hala R7 240 gibi düşük profil ve eski kartlara Adrenalin gibi gelişmiş sürücü desteği sağlamakta. Bir şey biliyorlar ama onu da eksik veya yanlış biliyorlar.

Son düzenleme:
6700XT sahibiyim, 3060Ti tavsiye ederim. Performans olarak aralarında bir fark yok sayılır, 6700XT VRAM avantajına sahip olsa da 8 GB VRAM 2.5-3 sene daha 2K'da götürür. DLSS açarak VRAM ihtiyacını da belli ölçüde azaltırsın.

3060Ti'ın 6700XT'ye göre bariz daha üstün RT performansı var. RTX Remix'in çıkışıyla birlikte eski oyunlar için bir ton RTX mod çıkacaktır. Modderlar bu uygulamayı baya kullanacaktır tahminim. O yüzden aynı fiyata, raster performansından çok bir şey kaybetmeden yaklaşık yüzde 30-40 daha iyi RT performansı alman daha mantıklı olur.

RT önemli değil diyenlere de pek aldırma, önemli olmasa RDNA4 için AMD bağımsız bir RT chiplet'i çıkaracağını açıklamazdı.

Son düzenleme:
Wattman hataları (çoğunlukla çözülsede olabilir). Çeşitli oyunlarla ilgili sürücü hataları. Nvidia genel olarak çoğu oyun için optimize edilmiştir. Bunun yanında buradaki arkadaşlar bazı sorunlara bazı çözüm sunabiliyorlar amd kartlar ile ilgili, işte şu ayarı yapın bunu yapın gibi. Ben 4-5 ay amd kullandım, sonra sattım yine eski kartım olan GTX 1080i taktım. Nvidia tak çalıştır ve kullan mantığındadır. Sorunla vs. uğraşmazsın 10 yıldır nvidia ekran kartı ile bir kere bile sorun yaşamadım. Sorun yaşarsan en fazla bir kere temiz kurulum yapıp devam edersin.

Hocam BLADE-5600 / AMD Ryzen 5 5600 / ASUS GeForce RTX 3060 Ti DUAL V2 OC 8GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR
Bu PC'yi almayı dusundum bu forumda arkadaşlar önerdi bunu 6659XT 6700XT onerende oldu herkes farklı bir şey soyluyor kafam karıstı bu fiyat bandında 3080'li sistem yakalanırsa 2.el alayım.

Bulabildiğin bileşenleri ikinci el al, hazır ikinci el sistemlerde iyi değil fiyatları da yüksek zaten. Ekran kartını direk ikinci el al zaten.

6700XT sahibiyim, 3060 Ti tavsiye ederim. Performans olarak aralarında bir fark yok sayılır, 6700XT VRAM avantajına sahip olsa da 8 GB VRAM 2.5-3 sene daha 2K'da götürür. DLSS açarak VRAM ihtiyacını da belli ölçüde azaltırsın.

3060 Ti'ın 6700XT'ye göre bariz daha üstün RT performansı var. RTX Remix'in çıkışıyla birlikte eski oyunlar için bir ton RTX mod çıkacaktır. Modderlar bu uygulamayı bayağı kullanacaktır tahminim. O yüzden aynı fiyata, raster performansından çok bir şey kaybetmeden yaklaşık yüzde 30-40 daha iyi RT performansı alman daha mantıklı olur.

RT önemli değil diyenlere de pek aldırma, önemli olmasa RDNA4 için AMD bağımsız bir RT Chiplet'i çıkaracağını açıklamazdı.

Alınabilir bir sistem bu fiyata baska ne alınabilir?

Alınabilir bir sistem bu fiyata baska ne alınabilir?
Bunu alabilirsin:

Attığın sistem de iyi, işlemci farkları var aralarında sadece.

6600 xt sahibiyim 1 yılı geçti 1 mavi ekran watt man hiç bir hata almadım, ayrıca öç performansı da çok iyi. 200 mhz oc yi çok rahat yapabiliyorum. Nvidia fan boyu olmaya gerek yok. F/p olarak tr de şuan amd avantajlı.

Yeni konular

Geri
Yukarı