RX 6700 için PCI-e 4.0 vs 3.0 anakart

RX6700 PCI 3.0'da sıkıntı yaratır mı? Arkadaşıma yeni sistem topluyoruz da, anakart konusunda kararsız kaldık. İşlemci R5 5600. B450'de performans kaybı yasamazsak bunu ASUS TUF Gaming B450M-Plus II AMD B450 DDR4 4400 MHz Am4 mAtx Anakart Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL,yok sıkıntı olursa bunu GIGABYTE B550M AORUS ELITE DDR4 HDMI DVI PCIe 16X v4.0 AM4 ATX almayı düşünüyoruz. Yardımcı olur musunuz?

B550M PRO VDH, B550M Aorus Elite modelinden daha iyi bir anakart.

Bu arada 5600'ü tak-çalıştır kullanamazsın. Güncel bir BIOS istiyor. Ama şanslısın, B550M PRO VDH'de BIOS Flashback tuşu bulunduğundan dolayı anakartı BIOS güncellemesi için servise yollaman veya çevrenden BIOS güncellemesi yapmak için eski nesil bir Ryzen işlemci bulman gerekmeyecek.

B550M Pro VDH, B550M Aorus Elite modelinden daha iyi bir anakart.

Bu arada 5600'ü tak-çalıştır kullanamazsın. Güncel bir BIOS istiyor. Ama şanslısın, B550M Pro VDH'de BIOS flashback tuşu bulunduğundan dolayı anakartı BIOS güncellemesi için servise yollaman veya çevrenden BIOS güncellemesi yapmak için eski nesil bir Ryzen işlemci bulman gerekmeyecek.

Evet farkındayım bende ilk olarak ona baktım zaten bu bütçede de başka seçenek kalmıyor bunu almak mantıklı olacak.

B550M Pro VDH, B550M Aorus Elite modelinden daha iyi bir anakart.

Bu arada 5600'ü tak-çalıştır kullanamazsın. Güncel bir BIOS istiyor. Ama şanslısın, B550M Pro VDH'de BIOS flashback tuşu bulunduğundan dolayı anakartı BIOS güncellemesi için servise yollaman veya çevrenden BIOS güncellemesi yapmak için eski nesil bir Ryzen işlemci bulman gerekmeyecek.

MSI sipariş verdi peki ben kendi sistemimde BIOS'tan güncellemeyi yapiyorum bunda taştan nasıl yapacağız islemci RAM ekran kartı vs taktiktan sonramı güncellemeye baslacak yoksa sadece anakart bağlayıp mi güncelleyecek.

Hocam neden mATX kullanıyorsunuz? ATX anakartlara göre daha fazla ısınmıyor mu?

Hocam neden mATX kullanıyorsunuz? ATX anakartlara göre daha fazla ısınmıyor mu?
Atx'in tek avantajı daha fazla slot barındırması. Onun dışında anakart sıcaklığı bileşenlerin sıcaklığına bağlı olan bir şey bu attığım anakartın vrmleri oldukça serin çalışıyor.

Geri
Yukarı