Çözüldü RX 6700 sistem oyuna girince kasadan tiz ses geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Selly77

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Amd Ryzen 5 5600, Rx6700 Pulse, 8x2 gb ram 2tb ssd, Asus 165HZ monitor Overlock sistem
Meslek
Şef
Sistemim:
  • RX 6700 Pulse Sapphire.
  • AMD Ryzen 5 5600.
  • 8x2 16 GB RAM, 2 TB.
  • A520mk anakart.

Her yüksek çözünürlüklü oyuna girdiğim vakit özellikle Valorant, The Last of Us, Euro Truck Simulator 2 gibi oyunlarda kasadan tiz bir ses geliyor. Son zamanlarda çoğaldı bilgisayar 1 yıldır bende yeni sayılır. Vatan'da dizdirtmiştim anakart biraz performans olarak aşağıymış. Forumda öğrendim. Alt Tab yaptığımda ses kesiliyor, mouse çevirdiğimde ses alçalıp o yöne doğru yükselip azalıyor. Bu konu hakkında beni bilgilendirir misiniz?

düzenleme: attığım video masaüstlerinde ses çıkartmayabilir telefondan izlerseniz sesi duyabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Çözüm
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

buyrun hocam derdimi ancak böyle izah edebilirim ve fark ettim ki ets2den alt+tab yapmama rağmen ses devam etti veyahut taramalı tüfek gibi o tiz ses dıt dıt dıt dıt sesi vermeye başladı valorantta bu durum tam tersi oyuna girdiğim vakit grafik düşürünce bu ses en alt kademelere iniyor. psum ise 650w ve ondan gelmediğine eminim maalesef ki ekran kartı.
Evet coil whine sesidir bu. Sıvı soğutucularından bile gelir. Bobinden geliyor bu ses. Karta zararı yok ama yine de rahatsız ediyorsa garantiye gönderilmelidir.

Coil Whine nedir?
Evet coil whine sesidir bu. Sıvı soğutucularından bile gelir. Bobinden geliyor bu ses. Karta zararı yok ama yine de rahatsız ediyorsa garantiye gönderilmelidir.

Coil Whine nedir?
Cevaplarınız için sağ olun, sistemi zar zor babamla dizdik ve büyük ihtimal garantiye göndermek istersem beni sineye çekmeyecektir.. Saçma sapan gerginliklere lüzum vermeden katlanıp gideceğiz mecbur... Eğer ki dayanamazsam kart değişikliği için Vatan bilgisayara gitsem?

Cevaplarınız için sağ olun, sistemi zar zor babamla dizdik ve büyük ihtimal garantiye göndermek istersem beni sineye çekmeyecektir.. Saçma sapan gerginliklere lüzum vermeden katlanıp gideceğiz mecbur... Eğer ki dayanamazsam kart değişikliği için Vatan bilgisayara gitsem?
Kartı değiştirmezler hazır bilgisayarlarda genellikle her parça için ayrı garanti özelliği vardır yani götürürseniz kartın markasının Türkiye distribütörüne götürmenizi söyleyecekler. Sapphire markasının da Türkiye distribütörü Endeks bilişimdir. Kendisi NVIDIA, AMD, Gigabyte, Adata gibi markaların da Türkiye'deki resmi distribütörüdür.

Yeni konular

Geri
Yukarı