RX 6700 sistemde ekran bazen kararıp açılıyor bazen siyah ekranda kalıyor

Hakan 01

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Adana
Gün içinde 2-3 defa oluyor. Bazen ekran gidip geliyor bazen siyah ekranda kalıyor. Oyun esnasında hiç olmadı. Sadece internette gezinirken veya film izlerken oluyor. Bu esnada monitörün güç ışığı yanmaya devam ediyor. Herhangi bir video veya film açık olduğunda ses de gidiyor. DP kablosu vardı yenisini taktım düzelmedi. Aynı şekilde HDMI kabloyla da denedim sorun devam ediyor. Bunların dışında tarayıcı değişikliği de yaptım. Ayrıca uyku modu hiçbir zaman ayarlı.
Sorun monitörden mi kaynaklı acaba?

Sistem özellikleri:

Ryzen 5 5600
XFX RX 6700
B450M S2H
Adata XPG 16 GB (2x8) 3200MHz CL16
Kingston Fury Renegade M.2 500GB
Adata SU630 480GB
High Power 600W 80+ Bronze
Windows 11 Home

@BerkayZ87 hocam rica etsem konu hakkında yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleme:
Sizin sorununuz kendi kendine mi düzeldi?
Hayır, kendi kendine düzelmedi. Yukarıda belirttiğim gibi fan çoklayıcıyı söktükten sonra sorun düzeldi.
Ne zamandır sıkıntısız kullanıyorsunuz peki?
Pazartesi günü söktüm çoklayıcıyı. O günden sonra sıkıntı olmadı. Çoklayıcıyı sökme sebebim fanların uğultu benzeri ses çıkarmasıydı.

Gün içinde 2-3 defa oluyor. Bazen ekran gidip geliyor bazen siyah ekranda kalıyor. Oyun esnasında hiç olmadı. Sadece internette gezinirken veya film izlerken oluyor. Bu esnada monitörün güç ışığı yanmaya devam ediyor. Herhangi bir video veya film açık olduğunda ses de gidiyor. DP kablosu vardı yenisini taktım düzelmedi. Aynı şekilde HDMI kabloyla da denedim sorun devam ediyor. Bunların dışında tarayıcı değişikliği de yaptım. Ayrıca uyku modu hiçbir zaman ayarlı.
Sorun monitörden mi kaynaklı acaba?

Sistem özellikleri:

Ryzen 5 5600
XFX RX 6700
B450M S2H
Adata XPG 16 GB (2x8) 3200MHz CL16
Kingston Fury Renegade M.2 500GB
Adata SU630 480GB
High Power 600W 80+ Bronze
Windows 11 Home

@BerkayZ87 hocam rica etsem konu hakkında yardımcı olabilir misiniz?
Hocam aynı sorun bende de oluyor benim kasada da Asus dual rx6700 xt ryzen5 5500 var psu benimde 600W ekran kartı 650 istiyor benimki ve benim çoklayıcıda da ekstra şeyler bağlı ışık falan takılı durum.
Sistem yeniledim sadece kasayı yenilemedim monitörü bile yenilerdim asus vg27WQ1B.

5600x
6700 xt ekran kartı ile bende kullanıyorum 1 ay oldu olmadı kartı alalı. İlk brave tarayıcısında bende o siyah ekran sorununu yaşadım, braveyi sildim opera kurdum bi sorun yok

Hocam aynı sorun bende de oluyor benim kasada da Asus dual rx6700 xt ryzen5 5500 var psu benimde 600W ekran kartı 650 istiyor benimki ve benim çoklayıcıda da ekstra şeyler bağlı ışık falan takılı durum.
Sistem yeniledim sadece kasayı yenilemedim monitörü bile yenilerdim asus vg27WQ1B.
Tarayıcı donanım hızlandırmayı kapatmayı deneyin. Olmazsa şu konuya bir göz atın isterseniz: Çözüm: Tarayıcıda video izlerken siyah ekran ve takılma

Yeni konular

Geri
Yukarı