RX 6700 sistemde monitörde sinyal yok yazıyor ve BIOS'a girilmiyor

KremJanti

Hectopat
Yeni PC aldım FreeDOS olarak geldi ve onunla birlikte monitör geldi. Bilgisayarı açıyorum klavye ile F2 del basıyorum bir türlü girmiyor. Monitörde de sinyal yok diyor ekran gelmiyor. Ne yapabilirim, yardımcı olacak var mı? Bilgisayarı Vatan'dan aldım testler yapıldı dedi. Anakart MSI A520 m Pro ekran kartı RX 6700.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartının takılı olduğuna emin misiniz? İşlemcinin kendi grafik birimi yok ise ekran kartı olmadan böyle oluyor diye biliyorum. Vidaları vs iyice incelediniz mi?

İşlemci modeli nedir? BIOS resetleyip denediniz mi? Bir de kablo ekran kartına mı takılı?

İlk açtığınız zaman görüntü gelip sonra mı BIOS'a girilmiyor ve görüntü gidiyor yoksa hiç görüntü gelmiyor mu?

Görüntü hiç yok çalışıyor ama görüntü yok.

İşlemci modeli nedir? BIOS resetleyip denediniz mi? Bir de kablo ekran kartına mı takılı?

Ryzen 5 5500 BIOS nasıl resetliyeceğimi bilmiyorum bir de evet takılı.

Ekran kartını doğru taktığınıza ve Display yada HDMI bağlantılarını doğru yaptığınıza emin olun ayrıca monitör hem Display hem de HDMI girişe sahipse giriş seçmeniz ya da otomatiğe almanız gerekebilir ama siz öncelikle ekran kartını sökün ve tekrar iyi montaj ettiğinizden ve PCI-e güç girişlerini doğru yaptığınızdan emin olup deneyin.

Geri
Yukarı