RX 6700 sistemde monitöre görüntü gelmiyor

Rota22

Zeptopat
Daha fazla  
İşlemci ve ekran kartımı söküp termal macunlarını yeniledim. Tekrar montajlarını yaptım fakat monitöre görüntü gelmiyor, sinyal yok hatası veriyor. İslemcinin fanı da dönmüyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

İşlemci: AMD Ryzen 5 5600.
Ekran kartı: AMD RX 6700.

Ekran kartınız çalışıyormu herhangi bir rgb si veya çalıştığına dair bir belirti varmı

Ekran kartınız çalışıyormu herhangi bir rgb si veya çalıştığına dair bir belirti varmı
RGB yok ve fanları belli bir sıcaklığa yükselmeden çalışmıyor. Dolayısıyla anlaşılmıyor çalışıp çalışmadığı.

RGB yok ve fanları belli bir sıcaklığa yükselmeden çalışmıyor. Dolayısıyla anlaşılmıyor çalışıp çalışmadığı.
Ekran kartının kendi içerisinde bir soket var onu mu takamadım acaba

Yardımcı olur musunuz hocam. Çözemiyorum bir türlü sinyal yok diyip duruyor monitör

Son düzenleme:
Yardımcı olur musunuz hocam. Çözemiyorum bir türlü sinyal yok diyip duruyor monitör
Müsait oldukça cevap vermeye çalışıyorum hocam ama benimde yapabileceklerim sınırlı.
Ekran kartını takarken tık diye kilit sesi duydunuz mu

Çıkarıp tekrar takın ama dikkatli olun.

Güç kablosunu kontrol edin

Yaptığınız başka işlem varmıydı başka bir yeri çıkardınız mı

Görüntüyü ne ile alıyorsunuz HDMI mı DİSPLAYPORT mu

Artı -1 Eksi
Yok hocam sadece işlemci ve ekran kartının macunlarını yeniledim.

Displayport

Ekran kartını tamamen söktüm ben yani soğutucu bloğundan fanindan falan ayırdim komple temizlemek için. Acaba takarken birşeyi mı yanlış yaptım da o yüzden mi görüntü gelmiyor

Ekran kartını tamamen söktüm ben yani soğutucu bloğundan fanindan falan ayırdim komple temizlemek için. Acaba takarken birşeyi mı yanlış yaptım da o yüzden mi görüntü gelmiyor
Bilmiyorum ki hocam. Yani herşeyi denedik. Kablo bulup denemen lazım veya monitör bulup denemen lazım. Böyle bir imkan yoksa tamirciye götürmekden başka seçenek kalmadı. Uzaktan bu kadar müdahale edebildim daha iyi bir bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olsunlar.

Tekniker olsam belki daha fazla müdahale edebilirdim ama maalesef benim bildiklerim bu kadarla sınırlı.

Yeni konular

Geri
Yukarı